ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Китаї проходить "День України": інвесторів запросили на економічний форум у Харкові

У Харбіні з доповіддю виступила перший заступник голови Харківської ОДА Юлія Світлична
Depo.
17 червня 2016 14:02
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, від регіонів Україну до Китаю делеговані перший заступник голови Харківської ОДА Юлія Світлична та голова Сумської ОДА Микола Клочко.

На Першій китайсько-українській конференції з економічного та науково-технічного співробітництва "День України" керівник делегації Харківської області в КНР представила потенціал регіону міжнародним інвесторам.

Виступаючи перед учасниками конференції, перший заступник голови Харківської ОДА підкреслила, що Харківська область сьогодні перебуває на передовій глибоких перетворень, що спрямовані на економічну й політичну модернізацію українського суспільства.

"І це не просто слова: всього за рік Харківська область у рейтингу економічного розвитку регіонів України піднялася з 21-го місця на 1-е", - наголосила Світлична.

Вона навела дані про структуру економіки Харківської області, акцентувавши увагу учасників заходу на потенціалі науки й освіти, промисловості та сфери АПК регіону.

"Серед наших пропозицій - локалізація на території регіону промислових виробництв з використанням сучасних технологій та іноземних інвестицій. Ми пропонуємо кооперацію та спільне просування продукції на ринок Китаю, України, Європи та ринки третіх країн. Зокрема, складного енергетичного обладнання, де ми маємо унікальні компетенції. Також нас цікавить розвиток співпраці в науково-освітній сфері та створення спільної системи комерціалізації наукових розробок і багато іншого", - сказала Світлична.

Вона зазначила, що вже зараз у регіоні є успішні приклади кооперації виробничих підприємств і науково-дослідних установ із зарубіжними партнерами. У якості такого прикладу вона навела реалізацію спільного проекту з США в області атомної енергетики - створення установки "Джерело нейронів" у ННЦ "Харківський фізико-технічний інститут".

"Такий промисловий гігант, як ПАТ "Турбоатом" готовий здійснювати постачання високотехнологічної промислової продукції для китайських ТЕС, ДП "Завод "Електроважмаш" зацікавлений у налагодженні поставок до Китаю турбогенераторів, гідрогенераторів, великих електричних машин постійного струму, комплектного електрообладнання для міського та залізничного електротранспорту" , - зазначила перший заступник голови Харківської ОДА.

Вона також докладно розповіла про виробничі можливості та пропозиції, з якими готові вийти на китайський ринок такі підприємства, як Харківський авіаційний завод, ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", завод точного медичного приладобудування "Точмедприлад", Харківський національний університет радіоелектроніки, Інститут рослинництва ім. В. Юр'єва НААН України, "Салтівський м'ясокомбінат", "Харківська бісквітна фабрика" та інші.

Світлична підкреслила, що в процесі диверсифікації зовнішніх ринків пріоритетами Харківської області є ринки США, Європейського Союзу та Китаю.

"Перші ознаки нової архітектури зовнішньої торгівлі вже є. Перш за все, це продукція з високою доданою вартістю. Сьогодні частка такої продукції в структурі експорту регіону перевищує 61%. Це один із кращих показників в Україні, - підкреслила керівник делегації Харківської області в Китаї. - Що ми пропонуємо нашим партнерам? Це продукція машинобудування, агропромислового комплексу, інжинірингові послуги, IT-технології. За останній рік Харківщина також освоїла нову експортну нішу, зокрема, налагодила постачання на зовнішній ринок готової екологічно чистої харчової продукції, які вперше склали тверду п'яту частину в структурі регіонального експорту. У першу чергу, це досягнуто завдяки нарощуванню поставок продуктів харчування до країн ЄС майже в 1,5 рази. І ми продовжуємо роботу, спрямовану на зміцнення та розвиток цього результату".

Світлична висловила переконання, що зустріч у Харбіні зміцнить міжрегіональне партнерство та сприятиме розвитку взаємовигідного співробітництва.

"У нас є багато проектів, які можуть бути реалізовані вже зараз. Давайте разом втілимо їх у життя!" - закликала перший заступник голови Харківської ОДА.

На завершення своєї промови Світлична запросила учасників Конференції взяти участь у 8-му Міжнародному економічному форумі "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!", який пройде в нашій області 23 вересня 2016 року.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків