У Харкові "законсервували" меморіальну дошку генералу КДБ

У Харкові меморіальна дошка генералу КДБ Юрію Шрамку залишається на фасаді будівлі на вулиці Свободи

У Харкові "законсервували" меморіальну д…

Як передає кореспондент Depo.Харків, на цей час від меморіальної дошки відбитий барельєф із зображенням Шрамка, а сама дошка вкрита поліетиленом і обмотана скотчем.

З фасаду будівлі на вулиці Свободи в центрі Харкова дошка не демонтована.

Не виключено, що організатори встановлення дошки реставрують її.

Як повідомляв Depo.Харків, у серпні 2019 року в Харкові вирішили встановити меморіальну дошку генерал-майору КДБ Юрію Шрамку. Виявилося, що встановити меморіальну дошку почесному громадянину Харкова і Харківської області Юрію Шрамку міськраду попросила громадська організація "Харківський клуб "Генерал".

Керівник Північно-східного відділення Українського інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова зауважила, що Шрамко з 1963 по 1991 роки обіймав посади в органах КДБ, тому встановлення дошки суперечитиме декомунізаційному закону.

Секретар міської топонімічної комісії Олексій Хорошковатий зазначив, що Шрамко обіймав державні посади і за часів незалежності України. Він заявляв, що меморіальну дошку можуть встановити не раніше травня 2020 року.

Однак встановили дошку на вулиці Свободи 4 листопада 2019 року.

5 листопада меморіальну дошку зняли з фасаду будинку активісти. 

8 листопада меморіальну дошку Шрамку відновили на тому ж самому місці. Одразу після відновлення дошку залили червоною фарбою та зеленкою.

9 листопада в Харкові невідомі пошкодили меморіальну дошку генералові КДБ Шрамку. У цей же день з меморіальної дошки зникло погруддя генерала.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"