У Харкові випускники та інтерни замінять медпрацівників, які відмовилися лікувати хворих на COVID-19

Протягом останнього тижня з Харківського обласного диспансеру радіаційного захисту населення, який 22 червня почав приймати хворих на коронавірус, звільнилося 15 медичних працівників

У Харкові випускники та інтерни замінять…

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації з посиланням на дані в. о. директора Ірину Пирогову.

"Виникла проблема зі звільненням співробітників та відмовами працювати з хворими на COVID. За останній тиждень звільнилося 15 осіб. У нас пішли всі анестезіологи, залишилася одна, три терапевта, лікарів інших спеціальностей - один, шість медсестер, шість санітарок. Це мається на увазі на реанімацію. Усі інші написали відмову від роботи, вони не звільнялися", - повідомила Пирогова.

За її даними, медики, які відмовляються надавати допомогу пацієнтам з COVID-19 або звільняються, - це люди різного віку, не всі належать до групи ризику.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Геннадій Бондарчук повідомив, що із заявами, у яких лікарі відмовляються надавати допомогу хворим на коронавірус, зараз працюють юристи. Паралельно до лікарні залучають медиків з інших закладів.

"Нам допомагають на сьогодні госпіталь ветеранів війни – два лікаря-анастезіолога та лікар-терапевт вийшли працювати в інфекційну лікарню, але вчора ми запропонували цим лікарям перейти в чорнобильський диспансер, організувати там роботу, вони виявили бажання продовжити працювати там", - сказав Бондарчук.

Про ситуацію в обласній інфекційній лікарні в свою чергу повідомив головний лікар закладу Павло Нартов.

"Спочатку був дефіцит у першу чергу лікарів: анестезіологів, інфекціоністів. У нас спочатку було 24 лікаря-інфекціоніста, зараз 27 ставок, працює 26 лікарів: 18 постійно та вісім сумісників. Крім того, ми взяли на роботу ще двох лікарів-терапевтів. Сьогодні ще прийшов один лікар-інфекціоніст, ми його теж візьмемо, і по інфекціоністам у нас повністю буде закрите питання. Шість лікарів-анастезіологів є, крім того, ми взяли додатково п’ять лікарів-анестезіологів. Зараз у нас не один лікар-анестезіолог чергує, а вже два по лікарні. Є питання серед медичного персоналу. У нас 17 вакансій середнього медперсоналу та 25 – молодшого", - розповів Нартов.

За його даними, за період з 1 квітня по 24 червня з лікарні звільнилися два лікаря-інфекціоніста (обом за 70 років), лікар-бактеріолог, 10 медичних сестер та 15 молодших медичних сестер. За цей же час до закладу прийшли працювати вісім лікарів-інфекціоністів, чотири анастезіологи, чотири терапевти, вісім медсестер та шість сумісників, п’ять співробітників молодшого персоналу та сім сумісників.

Ректори вишів та директори медичних коледжів повідомили, що серед випускників є бажаючі працювати з хворими на COVID-19. "Дев’ять людей готові йти в диспансер радіаційного захисту, 16 – у обласну інфекційну лікарню, - повідомив директор Куп’янського медичного коледжу Олег Брянцев. – Вони готові йти працювати з 1 липня, хоча за законом у них місяць відпустки, але вони готові йти просто зараз".

Бажання працювати виявили й випускники Харківського обласного медичного коледжу. За даними директора закладу Едуарда Хомченка, про це повідомили вже кілька медичних сестер, рентген-лаборант та кілька фельдшерів.

Найближчим часом повний перелік спеціалістів, яких потребують медичні заклади області отримає кожен виш та кожен медичний коледж регіону.

На своїй сторінці в Facebook радниця голови Харківської обладміністрації Наталя Попова повідомила, що за дві доби далося практично повністю закрити потребу в анестезіологах у диспансері радіаційного захисту. "Щойно на роботу прийшла хірург (буде працювати третім лікарем у бригаді). Вона готова працювати в відділенні з COVID, - написала Попова. - Особливо актуальні позиції: рентген-лаборант і оператор газорозподільної станції".

Також вона опублікувала список лікарів, які необхідні в диспансері станом на 25 червня: один анестезіолог, троє терапевтів, п’ять лікарів інших спеціальностей, 29 медсестер, 12 молодших сестер, два оператора ГРС.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області протягом останньої доби кількість хворих на коронавірус збільшилася на 56 осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"