У Харкові відкрили пам’ятник-погруддя полковнику УНР Петру Болбачану

У Харкові у військовій частині 3017 Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ відбулася урочиста церемонія передачі погруддя полковника Петра Болбочана

У Харкові відкрили пам’ятник-погруддя по…

Як повідомили Depo.Харків у Східному територіальному об’єднанні НГУ, громадська спілка "Творче патріотичне об’єднання "Музичний батальйон" та історичний клуб "Холодний Яр" передали 3-й оперативній бригаді погруддя видатного військового діяча Української Народної Республіки полковника Петра Болбочана.

На відкритті були присутні командування та військовослужбовці бригади та Східного територіального управління, начальник служби культурно-просвітницької роботи відділу інформаційного, духовного та культурного забезпечення управління по роботі з особовим складом Головного управління НГУ полковник Олександр Чорний, волонтери та громадські діячі.

"Ідею спорудити таку статую висунув історичний клуб "Холодний Яр", реалізувала – наша громадська спілка "Музичний батальйон" за підтримки низки націоналістичних організацій. Перший бронзовий пам’ятник ми відкрили у Києві до Дня народження полководця 5 жовтня", – зазначив голова правління громадської спілки "Творче патріотичне об’єднання "Музичний батальйон" генерал-майор Держприкордонслужби Валерій Суботін.

Створення та відкриття пам'ятника Болбочану відбулося в межах реалізації проєкту "Українська історія в камені". За словами керівниці проєкту Оксани Пономарьової, на пам'ятник Болбочану пожертвували кошти українці з різних країн світу. Пам'ятник створили скульптури Михайло Горловий та Олександр Фурман.  

Роман Коваль - ініціатор створення пам'ятника, ще у 2015 році він зібрав певну суму коштів, знайшов однодумців серед художників та за три місяці вони створили ескіз і зробили погруддя із гіпсу, яке сьогодні встановлено у 3-й оперативній бригаді. Погруддя встановили в почесному місці штабу військової частини, де також встановлено бойовий прапор бригади та прапор України.

"Для нас відкриття пам’ятника – почесна подія, до якої ми йшли декілька місяців, ми довго обирали з полководців, які боролися за незалежну Україну, чиїм ім’ям назвати бригаду. Петро Болбочан закінчив Чугуївське піхотне юнкерське училище та брав участь у визволенні Харкова, тож бригадою та керівництвом Нацгвардії було прийнято рішення про присвоєння бригаді почесного найменування імені полковника Петра Болбочана", – підкреслив командир 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана Олександр Буравков.

Після покладання квітів до погруддя полковника Петра Болбочана відбулася презентація книги президента історичного клубу "Холодний Яр" Романа Коваля "Полковник Болбочан. Спогади, свідчення, документи". Для всіх присутніх з музичним привітанням виступив харківський музикант та волонтер Борис Севастьянова.

Нагадаємо, Указом Президента України від 15 жовтня 2020 року 3-й бригаді оперативного призначення Національної гвардії України присвоєно почесне найменування "Імені полковника Петра Болбочана". Ця подія – свідчення визнання бойових заслуг, мужності та відваги наших воїнів в ході виконання бойових завдань по захисту територіальної цілісності та незалежності нашої держави. Це приклад вірності славетним традиціям українського війська, данина пам’яті звитягам старших поколінь.

Читайте також: Офіційно: Кернес утретє поспіль переміг на виборах мера Харкова

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"