У Харкові суд виправдав експосадовця авіазаводу, який зі збиткового підприємства перевів страховикам 5,6 млн грн
Харківський суд виправдав колишнього посадовця збиткового авіазаводу, який перерахував страховикам майже 5,6 млн грн
Як передає Depo.Харків, відповідний вирок ухвалив Київський районний суд Харкова.
Суд розглянув обвинувальний акт за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки). Підозрюваний – уродженець Черкаської області, головний конструктор літакобудування ПАТ "Мотор Січ", раніше він обіймав посаду першого заступника генерального директора ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство".
Згідно до матеріалів справи, підсудний 23 червня 2009 року був призначений на посаду першого заступника генерального директора ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" (ХДАВП). Посадовець від імені ХДАВП підписував господарсько-фінансові договори, в тому числі кредитні договори, застави, інші договірні документи та додаткові угоди до договорів.
25 березня 2014 року між ПрАТ "Страхова компанія "Арсенал Страхування" та ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" було укладено договір страхування майна. На підставі договору авіазавод перерахував страховій компанії 5,59 млн грн. При цьому діяльність підприємства була збитковою. І, згідно до постанов КМУ, розмір страхового платежу не може перевищувати 1,5% від обсягу чистого прибутку.
Читайте також: Гроші взяли, літака немає: У Харкові авіазавод-банкрут "Укроборонпрому" програв суд на 400 млн грн
У "Фінансовому плані підприємства на 2014 рік" ХДАВП витрати на страхування майна загальногосподарського призначення не передбачалися.
"Так, в результаті неналежного виконання покладених на нього службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, першим заступником генерального директора ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" завдано матеріальної шкоди (збитків) Державі в особі ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство" в сумі 5 593 641,19 грн., що є спричиненням тяжких наслідків", - йдеться в судовому рішенні.
Обвинувачений свою винуватість у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення не визнав. Згідно до його свідчень, узимку 2014 року на одному з підприємств міста Харкова сталась пожежа, загинули люди, згоріли цеха. Зранку на підприємстві проводились штаби за участі керівництва, на одному з яких генеральний директор ХДАВП дав вказівку укласти договір страхування майна авіазаводу, які укладались щорічно. Укладання договору страхування майна (основних засобів підприємства) в 2014 році відбувалося у відповідності до вимог Стандарту ХДАВП, який регламентує порядок укладання договорів.
Перед укладанням договору страхування його проект перевірявся фінансовим відділом, бухгалтерією, юридичною службою на відповідність діючому законодавству, про що був складений лист опитування. Після перевірки проекту договору, складання листа опитування, договір був підписаний. Аналогічні договори страхування ХДАВП укладали щорічно. Кожного року підприємство перевіряло КРУ і зауважень щодо договору страхування не виникало. Обвинувачений вважає, що при укладенні договору страхування він не порушував свої службові обов`язки та посадову інструкцію.
Читайте також: У Харкові гендиректор отримав майже 1 млн грн на військовому заводі, що має найбільші зарплатні борги в Україні
Свідок, допитаний в судовому засіданні, показав, що в 2014 році він обіймав посаду Генерального директора ДП "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство", а обвинувачений був його першим заступником. Вони завжди страхували майно ХДАВП, оскільки в разі виникнення стихійного лиха чи пожежі евакувати каркас літака з цеху неможливо, а літак коштує більше 25 млн дол. У 2014 році на заводі "Хартрон" сталася пожежа, тому він як директор підприємства прийняв рішення про страхування майна підприємств та дав розпорядження підписати договір страхування. Для укладання договору страхування в 2014 році погодження в Міністерстві промислової політики потрібно не було. Рік тільки починався, тому було невідомо які будуть фінансові показники підприємства. Перед підписанням договір страхування погоджувався в юридичній та економічній службах підприємства. Договори страхування укладались підприємством кожного року.
Вивчивши матеріали справи, суд ухвалив колишнього посадовця ХДАВП визнати невинуватим у зв`язку з недоведеністю, що в його діянні є склад кримінального правопорушення. Цивільний позов Харківського державного авіаційного виробничого підприємства про стягнення з екс-посадовця спричинену злочином матеріальну шкоду залишити без розгляду.
Як повідомляв Depo.Харків, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство входить до п’ятірки найбільших боржників по зарплаті по всій Україні. ХДАВП за боргами перебуває на третьому місці. Там 2739 працівників мають отримати 74,3 млн грн. Підприємство, що входить до концерну "Укроборонпром", перебуває у процедурі банкрутства з 2015 року.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків