У Харкові суд підтвердив законність обрання Терехова секретарем міської ради

Харківський окружний адміністративний суд визнав правомірним рішення Харківської міської ради про обрання Ігоря Терехова секретарем мерії

Аліна Гаєвська
Журналіст регіональної редакції Depo.Харків
У Харкові суд підтвердив законність обра…

Суд відмовив низці депутатів Харківської міськради, які просили визнати протиправним та скасувати рішення про обрання Ігоря Терехова секретарем мерії, йдеться в постанові Харківського окружного адміністративного суду, передає Depo.Харків.

За даними суду, позивачі вимагали визнати протиправним та скасувати рішення Харківської міськради від 9 грудня "Про обрання секретаря Харківської міської ради".

Позивачі зазначали, що не погоджуються з призначенням Ігоря Терехова на посаду секретаря мерії та вважають, що рішення було ухвалене з порушенням законодавства. На думку позивачів, станом на 9 грудня 2020 року обраний мером Геннадій Кернес не набув повноважень міського голови, адже не склав присягу. За таких обставин він не мав права та законних підстав надавати мерії пропозицію кандидатури Терехова на посаду секретаря. Крім цього, одна з позивачів, депутатка Харківської міськради Аліна Мустафаєва, додала, що Кернес не міг скласти подання та підписати його електронним підписом через тяжкий стан здоров’я.

Відповідач у свою чергу зазначив, що рішення правомірне, Кернес не мав повторно складати присягу, адже вже складав її під час першого обрання мером Харкова. Всі дії голови міської територіальної виборчої комісії були в межах повноважень, а подання про призначення Терехова надійшло від належного суб`єкта з належним та чинним підписом автора.

Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, що регламент Харківської міськради передбачає обрання секретаря, якщо за нього проголосувала більшість депутатів. Відповідно до протоколу засідання першої сесії восьмого скликання, за призначення Терехова проголосували 73 із 75 депутатів, що брали участь в таємному голосуванні. Отже, регламент мерії був дотриманий.

Суд також зазначив, що складання присяги міським головою здійснюється при першому обранні. "При цьому закон не зобов`язує особу приймати присягу, якщо вона вже займала посаду міського голови", - йдеться в матеріалах справи.

Суд додав, що позивачі не надали жодних доказів того, що новообраний міським головою Кернес не набув повноважень.

Твердження позивачів про вихід голови міської виборчої комісії за межі повноважень суд не приймає, оскільки в матеріалах справи відсутні докази визнання її дій протиправними.

Суд також вважає, що електронний підпис містить всі визначені законом дані та ідентифікує підписувача, яким був Кернес.

"Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про правомірність рішення Харківської міської ради Харківської області першої сесії 8 скликання №1/20 "Про обрання секретаря Харківської міської ради" від 9 грудня 2020 року та відсутність підстав для його скасування", - йдеться в матеріалах справи.

У задоволенні адміністративних позовів про визнання протиправним та скасування вказаного рішення суд відмовив.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів.

Довідка Depo.Харків. Геннадій Кернес на місцевих виборах у 2020 році був втретє обраний мером Харкова. Він набрав близько 60% голосів.

Однак, із середини вересня, після погіршення стану здоров’я внаслідок захворювання на коронавірус, Кернес перебував у німецькій лікарні "Шаріте". 

9 грудня 2020 року Харківська міська ТВК постановила визнати Кернеса обраним міським головою. 11 грудня стало відомо, що стан Кернеса різко погіршився.

У ніч з 16 на 17 грудня 2020 року Кернес помер. 23 грудня його поховали на харківському кладовищі №2 на алеї почесних громадян. Кернесу був 61 рік. 

У зв’язку зі смертю Кернеса у Харкові 31 жовтня мають бути проведені позачергові вибори мера.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme