У Харкові спостерігачку, яка зафіксувала порушення, заблокували в приміщенні ДВК, – "Опора"

У Харківській області спостерігачку, яка зафіксувала заповнення протоколу олівцем, видалили з дільниці та заблокували у приміщенні

У Харкові спостерігачку, яка зафіксувала…

Спостерігачку громадянської мережі "Опора" видалили з дільниці №631657 у Харкові після того, як вона зафіксувала порушення – заповнення протоколу олівцем, повідомили Depo.Харків у організації.

Спостерігачка прийшла на дільницю під час вечірнього засідання та слідкувала за виборчим процесом і підрахунком голосів. Вона зафіксувала порушення з боку членів комісії, а саме заповнення протоколів про підсумки голосування олівцем.

"Заповнення протоколу олівцем є процедурним порушенням, може свідчити про підготовку до внесення до протоколу неправдивих відомостей", - зазначили в "Опорі".

Спостерігачка зробила зауваження членам комісії, після чого голова ДВК запропонував видалити представника "Опори" з дільниці. Після голосування голова ДВК запропонував спостерігачу покинути приміщення.

Члени ДВК порушили й процедуру видалення. Адже спочатку спостерігачу виноситься попередження, а вже після цього ставиться на голосування. Попередження зроблене не було.

На прохання отримати постанову про позбавлення права присутності офіційного спостерігача, голова ДВК відповів відмовою. За його словами, постанову можна буде побачити на стенді. За деякий час спостерігачці надали ксерокопію постанови, але без мокрої печатки.

Представники "Опори" повідомили в поліцію про перешкоджання офіційному спостерігачу при виконанні ним повноважень.

Після видалення спостерігача з дільниці, її заблокували у будівлі, де розташована ДВК та не випускали.

Неодноразовий приїзд поліції не допоміг, адже правоохоронці мали інструкцію не заходити до приміщень, де є ДВК після 20:00 і до моменту складання протоколів про підсумки голосування на виборчій дільниці.

"Лише за кілька годин та дзвінків до будівлі приїхали представники слідчо-оперативної групи та керівництво Основ’янської районної ТВК в місті Харкові. Інші спостерігачі "Опори" потрапити до ТВК не змогли", - сказано в повідомленні.

Читайте також: До Харківської міськради проходять шість партій, – дані екзитполу

У Харкові на виборах мера у першому турі перемагає Кернес, – екзитпол

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"