У Харкові співробітники банку ПУМБ вчили, як економити, накопичувати та примножувати

Щорічно за ініціативою та підтримки Незалежної асоціації банків України і НБУ проводяться освітні заходи до Дня заощаджень, який в Україні відзначається восени

У Харкові співробітники банку ПУМБ вчили…

Ми щодня маємо справу з грошима. Але, як виявилося, зовсім не вміємо ними розпоряджатися. Саме на такий висновок наштовхують результати дослідження Індексу фінансової грамотності ОЕСР, проведеного USAID спільно з НБУ: Україна посіла останнє місце в рейтингу фінансової грамотності серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

За результатами дослідження найнижчий бал фінансової грамотності українців 18-24 років, а найвищий – у віковій групі 25-34. Результати досить прогнозовані, адже молодих українців ніхто системно не навчав, як правильно поводитися з грошима. Фінансова грамотність, як дисципліна, запроваджена в навчальний шкільний курс тільки з 2019 року.

Втім, освоїти ази фінансової грамотності можна не тільки за допомогою держави, але і за допомогою бізнесу. Тим більше, що згідно з дослідженням, проведеним Visa і GfK Ukraine в 2018 році, 86% опитаних українців хотіли б підвищувати рівень знань.

Щорічно за ініціативою і за підтримки Незалежної асоціації банків України і Національного банку України проводяться освітні заходи до Дня заощаджень, який відзначається в Україні восени. Для жителів Харкова протягом жовтня-листопада співробітники банку ПУМБ провели 18 зустрічей з фінансової грамотності.

Під час зустрічей фахівці ПУМБ розкрили низку практичних питань: як управляти своїми фінансами – економити, накопичувати і примножувати; як правильно займати, щоб кредит не був обтяжливим для сімейного бюджету; як користуватися послугами через Інтернет; як убезпечити себе від онлайн-шахрайства тощо.

Співробітники ПУМБ вчили харків'ян, як можна економити і заробляти на банківських послугах. Наприклад, багато хто дотепер не знає, що оплата комунальних, як і поповнення рахунку мобільного телефону, може бути без банківської комісії, якщо оплачувати через інтернет-банкінг. Навіщо ж платити до 50 грн за те, що можна зробити безкоштовно?

Найбільшу кількість запитань аудиторії було пов'язано з питаннями телефонного шахрайства. Дуже поширена схема, коли шахраї телефонують від імені "служби безпеки банку", або від імені "менеджера банку" з метою розблокувати платіж. Користуючись фактором раптовості, а також тим, що більшість українців за фактом не знають, як діяти в подібних ситуація, шахраї шляхом маніпуляцій отримують від своєї жертви пароль, номер картки та інші дані, які дозволяють отримати доступ до рахунку і зняти з нього гроші. Схема не нова, але українці і далі трапляються на цю гачок шахраїв.

Співробітники банку звертають увагу, що дотримання базових правил фінансової безпеки дозволить не попастися на вудку навіть найдосвідченіших шахраїв. Що потрібно:

  • Завести окрему фінансову SIM-карту
  • Звернутися до мобільного оператора з паспортом для посилення безпеки і відключити можливість віддаленого перевипуску SIM-карти
  • Встановити в Інтернет-банкінгу денні ліміти на суми оплати карткою, закрити проведення Інтернет-операцій
  • Не ділитися своїми персональними даними: CVV-кодом на звороті карти, секретними кодами з SMS, паролями
  • Не поширювати в Інтернеті свій мобільний телефон, до якого прив'язаний банківський рахунок
  • Зберегти номер служби підтримки вашого банку в телефоні

Загалом ПУМБ провів понад 160 навчальних лекцій для більш ніж 8 тисяч українців у різних містах.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme