У Харкові рятуватимуть більше 200 кажанів із Донеччини

У Харкові рукокрилі зимуватимуть у спеціальних умовах

У Харкові рятуватимуть більше 200 кажані…

Про це кореспондентові Depo.Харків повідомила керівниця Центру реабілітації рукокрилих Альона Прилуцька.

 

За її словами, 204 кажанів знайшли під час ремонту у пологовому будинку Слов'янська Донецької області. Прилуцька зазначила, що кажанів у коробках помістили в холод, щоб вони не прокидалися. Харківські волонтери на власному автомобілі транспортували їх до Центру реабілітації рукокрилих у Харкові.

 

"Ми будемо тримати їх до весни. Тих, котрі мало важать, ми підгодовуємо комахами, потім поміщаємо на зимовий сон до холодильника. Їм треба спати в холоді. І навесні, зазвичай, це початок квітня, всіх випустимо", - сказала Прилуцька.

 

За її словами, руда вечірниця – це звичайний вид, що живе колоніями в містах. "Людям здається, що їх багато. Але, тим не менше, вони занесені до Червоної книги, як і всі решта українських видів, - зазначила вона. – В принципі, це звичайний вид. Дуже часто вони зимують у висотках. У Харкові, у Києві, у великих містах. Вони останні десь 30 років почали зимувати у великих містах. Раніше вони відлітали так само, як і птахи, на південь".

 

Вона наголосила, що руда вечірниця цілком безпечна для людини. "Їхня роль дуже важлива у природі, в екосистемі. Вони регулюють чисельність комах. У тому числі, так званих шкідників. Неправильно називати їх шкідниками, але тих хто їдять наші поля, сади і все інше. Вечірниці їдять комах у великій кількості, тому вони нам потрібні, ми від них залежимо, інакше наші поля будуть з'їдені", - сказала керівниця центру.

 

Прилуцька зазначила що більша частина з 204 доставлених кажанів успішно перенесли транспортування. Третина з них мають замалу вагу, тому їх близько тижня будуть відгодовувати працівники центру.

 

За словами Прилуцької, у Харкові у Центрі реабілітації рукокрилих при Фельдман-Екопарку вже близько 1 тисячі кажанів.

 

 

Читайте також: Як у Харкові рятують кажанів з усієї України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"