У Харкові пройде щорічне зібрання МАГАТЕ

У Харкові має відбутися щорічне зібрання Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)

У Харкові пройде щорічне зібрання МАГАТЕ…

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської ОДА, про це під час спілкування з головою ОДА Олексієм Кучером сказав генеральний директор ННЦ "ХФТІ" Микола Шульга.

 

За його відомостями, у жовтні 2020 року на базі ННЦ "ХФТІ" планує провести своє щорічне зібрання Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ). Керівник наукової установи попросив підтримки для проведення зібрання міжнародних експертів у Харкові. Керівник області запевнив, що така підтримка буде надана.

 

Серед проблемних питань у ННЦ "ХФТІ" також звернули увагу на складнощі, що виникають в установи з отриманням дозвільної документації; необхідність підтримки в процесі ліцензування медичних радіоізотопів; питання рівня зарплат та відтоку кадрів тощо.

 

Читайте також: Розробка українських ядерних технологій: У Харкові арештували угоди і документацію ХФТІ

 

Кучер для вирішення проблем запропонував створити робочу групу.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у квітні 2019 року Державна інспекція ядерного регулювання видала Національному науковому центру "Харківський фізико-технічний інститут" окремий дозвіл на перше завезення ядерного палива.

 

Довідка Depo.Харків. У Харкові за підтримки США збудували дослідну ядерну установку на території ХФТІ. Співпраця України і США з будівництва дослідної ядерної установки "Джерело нейтронів" почалася в 2010 році. Техніко-економічне обґрунтування будівництва установки затвердили в 2012, проект – у травні 2013, після чого розпочалося будівництво.

 

Створення установки профінансував уряд США (на понад 70 млн дол.) в обмін на вивезення з території України всіх запасів високозбагаченого урану. Установка включає в себе: підкритичну збірку, нейтрон-виробляючу мішень, лінійний прискорювач електронів з каналом транспортування пучка електронів, джерело холодних нейтронів, експериментальні нейтронні канали для ядерно-фізичних досліджень, системи технічного забезпечення роботи установки.

 

Після введення в експлуатацію ядерної установки, США протягом двох років будуть фінансувати витрати на утримання установки, проведення досліджень і експериментів. Також частина грошей піде на зарплати науковцям.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme