У Харкові перерахують вартість опалення та гарячої води за січень

Тариф на теплопостачання та гарячу воду в Харкові не змінився, однак нарахування за грудень мають зменшитися

У Харкові перерахують вартість опалення…

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської міськради з посиланням на генерального директора КП "Харківські теплові мережі" Сергія Андрєєва.

Він підкреслив, що тариф не змінився, оскільки його встановлює Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. "Тариф, який діє на теплову енергію в місті, затвердили 1 січня 2019 року. У ньому вартість газу, який ми купуємо для вироблення теплової енергії, становить 6 235,5 грн за тисячу кубометрів. У грудні ХТМ купили газ за вартістю 4 276,7 грн за тисячу кубів. Тобто ми купили газ на 31% дешевше, ніж він закладений у тарифі", - зазначив директор підприємства.

Враховуючи вказане, комунальники провели перерахунок вартості послуг з опалення та гарячого водопостачання на 23% і 20,6% відповідно.

"Вартість газу за грудень зменшилася для підприємства на 31%, а перерахунок зробили на 23% і 20%, тому що газ - одна з витратних частин, яка зменшилася. Всі інші витрати: заробітна плата, електроенергія, холодна вода, - залишилися на колишньому рівні, тому і перерахунок зроблений на менший відсоток, ніж вартість газу", - пояснив Андрєєв.

Він повідомив, що у грудні сума нарахування за опалення для однокімнатної квартири площею 33 кв. м склала 998 грн замість 1 300 грн, для двокімнатної квартири 47 кв. м – 1 422 грн замість 1 850 грн. "Внизу в квитанції розписано, яка сума знята і яким чином вона вийшла", - повідомив директор підприємства.

Андрєєв зазначив, що для квартир, де немає приладу обліку та вартість послуги розраховується за квадратними метрами, зробили перерахунок у зв'язку з теплою погодою.

Також генеральний директор ХТМ підкреслив, що перерахунок виконаний за грудень, виходячи з вартості газу і фактичного споживання ресурсу. У січні газ коштує трохи дорожче, тому вартість послуг перерахують за новими показниками. "Це нормальні ринкові умови. У січні 2020 року газ на ринку коштує дорожче. Якщо газ за фактом вийде менше, ніж закладено у тарифі, тоді теж буде зроблений перерахунок. Постанова Кабміну передбачає перерахунок вартості послуг теплопостачання та гарячого водопостачання на весь опалювальний період 2019-2020-року", - повідомив Андрєєв.

Як повідомляв Depo.Харків, за грудень вартість послуги з опалення у середньому зменшилася на 23%, з гарячого водопостачання – на 20,6%.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"