У Харкові метр ілюмінації "Зоряне небо" на Пушкінській і Сумській коштував 2 тисячі євро, – ХАЦ

У Харкові святкова ілюмінація "Зоряне небо" на Сумській та Пушкінській виявилася втричі коротшою, ніж мала бути

У Харкові метр ілюмінації "Зоряне небо"…

Про це повідомляє громадська організація "Харківський антикорупційний центр", передає Depo.Харків.

 

За відомостями ХАЦ, ілюмінація "Зоряне небо" на двох центральних вулицях міста, Сумській та Пушкінській – це один з найбільш іміджевих проектів міської влади у Харкові за останні два роки.

 

Договір на встановлення ілюмінації "Зоряне небо" по вулиці Сумській уклали в листопаді 2019 року на 17,4 млн грн. Ще 425 тис. грн витратили на проектну документацію та технагляд. У межах цих договорів вказано, що реконструкцію мереж зовнішнього освітлення по вулиці Сумській з улаштуванням світлової ілюмінації "Зоряне небо" мають зробити від провулку Мечнікова до вулиці Скрипника. Тобто на ділянці довжиною 550 метрів.

 

Оплату по основній сумі зробили в січні 2020 року на 15,7 млн грн. Акт виконаних робіт закрили 23 грудня 2019 року.

 

Ілюмінація на Сумській обійшлася після закриття актів у 16,1 млн грн. Але замість 550 метрів ділянки від провулку Мечнікова до вулиці Скрипника, по факту зробили ілюмінацію на ділянці довжиною 200 метрів, від градусника до ТРЦ "Ave Plaza". Тобто майже втричі менше, ніж зазначено в предметі закупівлі. Ситуація повторилася і на вулиці Пушкінській.

 

Договір на встановлення ілюмінації "Зоряне небо" по вулиці Пушкінській уклали в грудні 2019 року на 17 млн грн. Ще 424 тис. грн витратили на проектну документацію та технагляд. У межах цих договорів вказано, що реконструкцію мереж зовнішнього освітлення по вулиці Пушкінській з улаштуванням світлової ілюмінації "Зоряне небо" мають зробити від вулиці Пушкінської, 36 до вулиці Ярослава Мудрого. Тобто на ділянці довжиною 950 метри.

 

Оплату по основній сумі зробили в січні 2020 року на 16,2 млн грн. Два акти виконаних робіт підписали в грудні 2019 року. Ще один – у березні 2020 року.

 

Ілюмінація на Пушкінській обійшлася після закритті актів у 16,6 млн грн. Але замість 950 метрів ділянки від вулиці Пушкінської, 36 до вулиці Ярослава Мудрого по факту зробили ілюмінацію на ділянці довжиною 300 метрів, від площі Архітекторів до Національного фармацевтичного університету.

 

Таким чином, вартість 500 метрів "Зоряного неба" сягнула 32,7 млн грн або 65,4 тис. грн за 1 метр ілюмінації.

 

Читайте також: На Харківщині пришвидшилися темпи поширення коронавірусу, – МОЗ

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"