У Харкові медуніверситет завищував ціни на проживання в гуртожитку: Рішення суду

Харківський національний медичний університет завищував плату за проживання в гуртожитку

У Харкові медуніверситет завищував ціни…

Про це Depo.Харків повідомили у ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

За даними відомства, медичний університет оскаржив у окружному адміністративному суді висновки перевірки та штраф за її резуьтатами у розмірі майже 2,6 тис. грн.

Однак Другий апеляційний адміністративний суд встановив, що припис щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування цін та рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій були ухвалені в межах повноважень та є обґрунтованими, оскільки управління довело порушення вищим навчальним закладом вимог чинного законодавства у сфері справляння плати за проживання у гуртожитку в розмірі більшому, ніж це встановлено приписами нормативно-правових актів.

В управлінні також зазначили, що найближчим часом університет чекає перевірка щодо виконання припису.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківському національному медичному університеті на підставі звернення студентки про стягнення з неї завищеної плати за проживання у студентському гуртожитку була проведена перевірка.

Під час перевірки встановлено, що на той момент вартість проживання у гуртожитку не могла перевищувати 40% розміру звичайної академічної стипендії вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації. Розмір мінімальної стипендії становив 1,3 тис. грн. Таким чином, граничний розмір плати за проживання в студентських гуртожитках вищих навчальних закладів державної та комунальної форм власності не мав перевищувати 520 грн на місяць.

Однак з 1 грудня 2017 року по 30 квітня 2019 року заявниці нараховувалася більша за вказану вартість плата за проживання у гуртожитку. Переплата за весь період становила майже 1 925 грн.

За результатами перевірки на медичний університет наклали адміністративно-господарські санкції на суму майже 2,6 тис. грн, із яких майже 1,3 тис. грн – підлягають сплаті до державного бюджету, ще майже 1,3 тис. грн – поверненню заявниці. Також університет має перерахувати заявниці вартість проживання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"