У Харкові коксовий завод "Новомет" виплатив 3,5 млн грн штрафу, – адміністрація
Харківський коксовий завод виплатив визначений судом штраф у розмірі майже 3,5 млн грн
Коксовий завод "Новомет" на виконання рішення Господарського суду Харківської області та ухвали Східного апеляційного господарського суду виплатив 3,475 млн грн штрафу за збитки, завдані державі внаслідок наднормативних викидів в атмосферне повітря.
Про це Depo.Харків повідомили в адміністрації заводу "Новомет".
"Незважаючи на те, що керівництво підприємства оскаржило рішення Господарського суду Харківської області та ухвалу Східного апеляційного господарського суду до Верховного Суду, будучи законослухняними громадянами, штраф виплатили у повному обсязі після набрання рішенням суду законної сили та відповідно до встановлених законом строків. Проте формулювання "наднормативні викиди" є суто формальним і таким, що не відображає об'єктивну реальність", - наголосили на заводі.
За даними адміністрації, ТОВ "Коксовий завод "Новомет" (який працює на обладнанні Харківського коксового заводу) жодного разу не перевищував нормативи гранично допустимих концентрацій (ГДК) викидів, встановлених Міністерством охорони навколишнього середовища України. Це підтверджується всіма плановими та позаплановими перевірками Державної екологічної інспекції у Харківській області.
Так, відповідно до акту перевірки держекоінспекції від 1 вересня 2020 року, на підставі якого був поданий позов, викиди заводу "Новомет" у серпні 2020 року були нижчими за гранично допустимі концентрації. А саме:
Оксид вуглецю (СО) 166,9 мг/м3, при нормі ГДК 500 мг/м3 (2,9 нижче ГДК)
Оксиди азоту (NO2) 428,1 мг/м3, при нормі ГДК 500 мг/м3 (на 15% нижче ГДК)
Діоксид сірки (SO2) 783,3 мг/м3, при нормі ГДК 1418,1 мг/м3 (1,8 нижче ГДК).
"Однак, за версією прокуратури, коксовий завод "Новомет" в цей період працював без відповідного дозволу, що стало формальним приводом для подачі позову. Зі свого боку "Новомет" не погодився з цим позовом, оскільки підприємством у встановлені законодавством терміни були подані усі необхідні документи для отримання дозволу на викиди. З боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України не було відмови на отримання дозволу. Тому, згідно з чинним законодавством, підприємство працювало на підставі частини 8 статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності": "Зміна власника всього майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу відповідно до затвердженого судом плану санації не є підставою для переоформлення документів дозвільного характеру. У такому разі товариство має право продовжувати провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі виданого раніше такому товариству документа дозвільного характеру", - йдеться в повідомленні.
На підприємстві наголосили, що коксовий завод "Новомет" мав повне право працювати за дозволом, виданим попередньому власнику. Підприємство не порушувало закону, що підтверджується дозволом, виданим Міністерством охорони навколишнього середовища України у березні 2021 року. Затягнення процесу видачі дозволу відбулося не з вини адміністрації підприємства.
Крім того, адміністрація підприємства акцентує увагу на тому, що внаслідок певної специфіки діяльності завод не міг зупинити свою роботу на час отримання дозволу, оскільки повна зупинка діяльності підприємства неможлива з технічного погляду та могла спричинити настання шкідливих наслідків для екології та незворотний вихід з ладу та фізичне руйнування всього комплексу обладнання, що підтверджується результатами проведеної комплексної інженерно-екологічної експертизи.
Адміністрація "Новомет" наголошує, що завод завжди здійснював та продовжує здійснювати свою діяльність згідно з чинним законодавством України. При цьому підприємство повною мірою розуміє свою відповідальність за збереження довкілля. Тому з початку 2021 року на коксовому заводі стартувала системна модернізація технологічних процесів та обладнання.
За даними підприємства, на сьогоднішній день вдалося:
-на порядок зменшити викиди виробництва. Згідно з даними позачергової перевірки держекоінспекції у серпні 2021 року, викиди склали:
СО – 32,4 мг/м3, при нормі ГДК 500 мг/м3 (у 15,4 разів нижче ГДК);
Пил – 17,6 мг/м3, при нормі ГДК 50 мг/м3 (у 2,8 разів нижче ГДК);
NO2 – 95,5 мг/м3, при нормі ГДК 500 мг/м3 (5,2 разів нижче ГДК);
SO2 – 16,7 мг/м3, при нормі ГДК 1418,1 мг/м3 (у 85 разів нижче ГДК);
- модернізувати аспіраційну установку в коксосортувальному відділенні коксового цеху.
Крім того, на початок 2022 року заплановано модернізацію біохімічної установки очищення води, що використовується на виробництві.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків