У Харкові біологам університету Каразіна купили мікроскоп за 1 млн грн

У Харкові на біологічному факультеті Харківського національного університету імені В. Каразіна з’явився новий унікальний прилад

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, новий флуоресцентний мікроскоп виготовлений фірмою Leica Microsystems GmbH.

 

За відомостями прес-служби, вартість мікроскопу перевищує 1 млн грн. Він був придбаний за сприяння Міністерства освіти і науки України, яке виділяє кошти на закупівлю унікальних наукових приладів для оновлення матеріальної бази наукових досліджень.

 

Мікроскоп оснащений камерою високої роздільної якості, комп’ютером зі спеціалізованим програмним забезпеченням, широким набором фільтрів. Цей мікроскоп відкриває можливості для більш передових напрямків дослідження тканин.

 

Прилад дозволяє вирішувати широкий спектр актуальних наукових питань. Зокрема, реалізовувати сучасний метод розпізнавання хромосом FISH (Fluorescence in situ hybridization) – флуоресцентну гібридізацію за місцем.

 

Проводити дослідження на цьому мікроскопі зможуть усі співробітники університету, яким буде необхідним прилад такого класу, а також за договором фахівці інших наукових установ. За експлуатацію приладу буде відповідати лабораторія популяційної екології амфібій, керівником якої є професор Д. А. Шабанов. Аспіранти та студенти також отримають можливість використовувати сучасні методи досліджень для своїх наукових робот.

 

"Це далеко не єдиний сучасний прилад, який придбав Каразінський університет за 2018 та 2019 роки. На модернізацію наукового устаткування університету було спрямовано більше 30 мільйонів гривень. У цьому році університет витратив понад 10 мільйонів гривень власних коштів на оновлення наукового устаткування. Для українських університетів це безпрецедентні інвестиції у матеріально-технічну базу науки", - зауважили у прес-службі.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові тролейбус врізався в Toyota. 

Читайте також: У Харкові розкрили наркоторговців, яких вистежували майже рік 

У Харкові врізалися легковики: Один із водіїв у лікарні

У лісі на Харківщині підстрелили чоловіка

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"