У Харкові асоціація підприємців "Барабашово" заявила про вибірковість застосування права з боку поліції

У Харкові Асоціація підприємців ТЦ "Барабашово" закликає органи Нацполіції бути об'єктивними та неупередженими в наведенні громадського порядку на території торгового центру

У Харкові асоціація підприємців "Барабаш…

Як передає Depo.Харків, відповідну заяву оприлюднили на сторінці торгового центру у "Фейсбук".

 

Причиною такої заяви стала незрозуміла підприємцям позиція правоохоронців 16 січня. Саме тоді група невідомих осіб самовільно зайняла один із торгових об'єктів на "Барабашово". На вимоги покинути об’єкт, що незаконно утримується, зловмисники не реагували.

 

Представники адміністрації торгового центру викликали поліцейських. Однак група правоохоронців, що прибула на місце, не стала видворяти загарбників з торгового об'єкта, оскільки ті нібито пред'явили якісь документи, що підтверджують право на даний магазин. У той же час юристи адміністрації ознайомили правоохоронців із рішенням суду, згідно з яким даний об'єкт є власністю "Барабашово". Однак ані надані юристами документи, ані вимоги втрутитися і звільнити торговельний об'єкт від загарбників до встановлення в законному порядку правового статусу осіб-учасників конфлікту не були почуті поліцейськими. Зловмисники безперешкодно продовжили блокування магазину. В одному з них працівники адміністрації упізнали активіста "Національного корпусу" Едуарда Будника, який раніше брав участь в силових провокаціях на території торгового центру, в тому числі й 7 червня 2019 року, коли був побитий журналіст Вадим Макарюк. Саме Будник повідомив усім, що зустрічався з начальником Московського районного відділу поліції Сергієм Дводненком і "у них є повне взаєморозуміння".

 

Активісти Асоціації підприємців вирушили до райвідділу Нацполіції, проте зустрітися з начальником їм не вдалося. Черговий райвідділу повідомив, що Дводненко "приймає тільки у встановлені години особистого прийому". Зустрітися з начальником активісти змогли тільки через 3 дні, у понеділок 20 січня. Дводненко не побачив нічого протиправного в тому, що торговий об'єкт, як і раніше, утримують особи з невстановленим правовим статусом. Слова підприємців про те, що дана ситуація безпосередньо загрожує безпеці торговельних об'єктів також не мали ніякого ефекту. Начальник райвідділу заявив, що втрутиться, якщо буде факт порушення громадського порядку. "Наприклад, якщо буде бійка чи вас фізично не пускатимуть в магазин", - сказав поліцейський.

 

Відсутність реальних заходів із боку Нацполіції, формалізм і небажання робити ніякі дії для встановлення законності на території торгового центру викликало обурення активу підприємців.

 

"Ми просимо відійти від позиції формалізму. Асоціація підприємців здійснює все можливе, щоб ситуація на "Барабашово" була стабільною. Ваша бездіяльність і самоусунення призведе до того, що нам не вдасться стримувати сумлінних підприємців від бажання навести лад самим. Закликаємо Вас використовувати всі законні методи, щоб самозахоплення і розгул радикалів на території "Барабашово" припинилися", - заявили в кінці зустрічі активісти.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові перед будівлею міської ради протестували сотні підприємців торговельного центру "Барабашово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"