У харківських лікарнях виділять окремі бокси на випадок появи коронавірусу в регіоні
У Харківській області на даний момент підтверджених випадків захворювання коронавірусом немає, як і в цілому по Україні
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник голови Харківської обладміністрації Михайло Черняк, передає Depo.Харків.
Він зазначив, що підтвердити у пацієнта коронавірус можна лише за допомогою лабораторного аналізу, який засвідчить що у людини саме 2019-nCoV. "Такі аналізи в даний момент проводять у Державному центрі громадського здоров'я МОЗ. Результат відомий швидше, ніж за дві доби. Аналізи беруть у всіх пацієнтів, які мають підозрілі симптоми та/або були в Китаї, або мали контакти з людьми, що звідти приїхали. Найближчим часом ми закупимо подібні тест-системи в Харківську область, щоб пришвидшити процес діагностики", - зазначив Черняк.
Він також додав, що в профілактичних цілях готують дві обласні інфекційні лікарні – дитячу та дорослу, де виділять окремі бокси у відділеннях ГРВІ. Також додатково закуплені медикаменти. "Приймальні відділення інфекційних лікарень також укомплектують спеціальним одягом, респіраторами, масками тощо. Обов'язковий додатковий інструктаж пройдуть бригади екстреної допомоги", - додав Черняк.
Він зазначив, що за першими симптомами коронавірус схожий на звичайну ГРВІ, однак специфічною ознакою є кон’юнктивіт та ускладнене дихання.
"Головний принцип: не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів. Ніякої вакцини від коронавірусу 2019-nCoV не існує в природі. На її розробку та клінічні випробування знадобиться приблизно рік. Тому, якщо ви бачите об’яви про продаж таких вакцин, це – однозначно шахрайство", - підсумував Черняк.
Довідка Depo.Харків. Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби тоді залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.
Лікарі симптомами захворювання називали лихоманку, у деяких пацієнтів спостерігалося утруднення дихання, а рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла про те, що немає ніяких ознак передачі вірусу від людини до людини. І 20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила коронавірус 2019-nCoV. Сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини з них є тільки шість, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.
Аналіз генетичного коду нового вірусу показує, що він найбільш тісно пов'язаний з вірусом SARS (важкий гострий респіраторний синдром), ніж будь-який інший людський коронавірус. Вірус SARS – також коронавірус – убив 774 людини на початку 2000-х років в десятках країн, в основному в Азії.
За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.
Вірус вже поширився за межі Китаю, випадки зараження зафіксовані в Південній Кореї, В'єтнамі, Японії, Таїланді та Німеччині.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків