У Кернеса за улюбленою схемою віддали землю таємничому кооперативу

Харківська міська рада передала у власність обслуговуючого кооперативу "ЖБК" Англійський квартал" земельну ділянку площею 0,77 га

Відповідне рішення депутати прийняли на сесії у середу 6 липня, передає Depo.Харків з посиланням на "Наші Гроші".

Кооператив безкоштовно отримав земельну ділянку по бульвару Грицевця, 13 (кадастровий номер: 6310138200:10:010:0037). Тут він повинен до кінця 2021 року побудувати багатоквартирний житловий комплекс.

Засновники ОК "ЖБК "Англійський квартал" в ЄДР не вказані, але станом на лютий цього року засновниками кооперативу були Олег Туранський, ТОВ "Дойче Машинері Технолоджі", ТОВ "Фірма "ХГС-Бетон". Серед бенефіціарів, окрім Туранського, була вказана Галина Лось. Директором кооперативу залишається В’ячеслав Василько, але з лютого цього рок право підпису також має Микола Овчаренко.

Василько був директором фірми "Екіпаж", яка мала побудувати дві 24-поверхівки на Комсомольскому (Григоровському) шосе ще в середині 2000-х, але справа не була доведена до кінця. Підприємство майже збудувало лише один будинок, який за борги відібрав банк. А люди, які купили квартири на стадії будівництва, отримали можливість вселитися тільки у 2015 році.

Василько був помічником двох депутатів від СПУ у п’ятому скликанні – Сергія Червонописького та Володимира Тарасова.

За даними прокуратури, Харківська міська влада з 2008 року безоплатно передала у приватну власність 900 га землі вартістю 4,3 млрд грн. Усі ділянки були передані під житлову забудову. При передачі землі обслуговуючим кооперативам влада опиралася на норми Житлового кодексу, який діє ще з радянських часів. При цьому, в більшості випадків, кооперативи не відповідали нормам Кодексу. Намагання прокуратури через суд повернути землю в комунальну власність переважно закінчується невдачею через сплив позовного терміну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook