У Кернеса виділяють майже 30 млн грн на ремонт відремонтованого освітлення площі Свободи

У Харкові проведуть реконструкцію мережі освітлення площі Свободи, яку робили до Євро-2012
Depo.
5 жовтня 2016 12:12
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це повідомляє "Харківський антикорупційний центр".

За відомостями центру, Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Харківської міської ради 23 вересня повідомило про акцепт пропозиції ТОВ "Будівельна компанія "Будресурс" щодо реконструкції мереж зовнішнього освітлення майдану Свободи на 28,36 млн грн. Планується, що реконструкцію завершать до кінця 2017 року.

Мають зробити реконструкцію 48 опор, встановити 9 нових опор, прокладання майже 11,6 км метрів електрокабелю, улаштування 3855 кв.м асфальтобетонного покриття тротуару, 432 кв.м. тротуару з мармурової плитки та 14738 кв.м. з плиток ФЕМ.

При цьому Управління з будівництва, ремонту та реконструкції Харківської міської ради 6 жовтня 2011 року підписало угоду з ТОВ "Енергосервіс" щодо реконструкції мереж зовнішнього освітлення майдану Свободи на 14,9 млн грн. Власниками ТОВ "Енергосервіс" були і є батьки Станіслава Косінова – Світлана та Анатолій Косінови. Станіслав Косінов на момент перемоги ТОВ "Енергосервіс" був начальником територіального управління Рахункової палати України по Харківській, Сумській та Полтавській областях.

Відомо, що в документації конкурсних торгів (ДКТ), які оголосили в 2016 році, використовуються той же самий проект робіт, з тією ж кількістю опор, що і в 2011 році. Що, цікаво на проектних схемах та кресленнях ДКТ 2016 року зазначено, що розробляло їх ще ТОВ "Енергосервіс" для виконання робіт в 2011 році. Схема реконструкції освітлення майдану Свободи в Харкові не змінювалася.

Згідно з ДТК 2011 року переможець тендеру (ТОВ "Енергосервіс") повинен був здійснити реконструкцію опор зовнішнього освітлення скверу, мереж зовнішнього освітлення площі, радіомережі, а також монтаж додаткових світлових приладів, контактних мереж міського транспорту. Крім того, переможець тендера мав відповідати за організацію руху на період будівництва.

Такі ж самі вимоги і від переможця тендеру 2016 року.

ТОВ "Енергосервіс" мав закінчити реконструкцію мереж зовнішнього освітлення майдану Свободи до кінця 2012 року. І, ось менше, ніж через 4 роки після того, як ТОВ "Енергосервіс" мало завершити реконструкцію, оголошується процедура закупівель на таку ж саму реконструкцію мереж зовнішнього освітлення майдану Свободи.

Крім цього, в ДКТ вказано, що буде відновлено (реконструйовано) покриття тротуарів площею 19025 кв.м. Для порівняння загальна площа фан-зони до Евро-2012 на майдані Свободи складала 22500 кв.м.

Будівництво фан-зони на майдані Свободи в Харкові виконувало ТОВ "Енергосервіс ПМК". Вартість будівництва склала 22,80 млн грн. Власницею ТОВ "Енергосервіс ПМК" на той момент була вже знайома нам мати Станслава Косінова - Світлана. Для порівняння у Донецьку будівництво фан-зони для розваг під час Євро-2012 коштувало 13,25 млн грн.

Також, згідно договору від 16 серпня між Управлінням з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради та ТОВ "Вега-буд" запланована і розпочалася реконструкція скверу на майдані Свободи, вартість якої складає 25,51 млн грн. Цією реконструкцією вже передбачено улаштування покриття площею 12570 кв.м. в межах скверу на Майдані Свободи та заміна 5 опор мережі освітлення.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків