У Кернеса пригрозили відповідальністю судді, який дозволив громадянам ходити на сесії міськради

У Харкові міська рада оскаржуватиме судове рішення, за яким громадськості дозволили відвідувати сесії мерії

У Кернеса пригрозили відповідальністю су…

Як передає Depo.Харків, відповідна заява розміщена на сайті Харківської міської ради.

 

"Виходячи за межі адміністративного судочинства, судом фактично замість перевірки законності здійснено перевірку доцільності положень Регламенту Харківської міської ради. Вважаємо це втручанням судової влади в компетенцію органів місцевого самоврядування, якою вони наділені Конституцією та законами України", – йдеться в заяві.

 

У мері зазначають, що, наприклад, судовим рішенням головуючий під час засідання Харківської міської ради позбавлений повноважень, які на нього покладені чинним законодавством, у тому числі можливості оголосити перерву або закрити засідання у разі виникнення безпорядку або порушення порядку ведення засідання, а також скасовані норми Регламенту щодо заборони порушення правил ведення пленарних засідань ради.

 

Читайте також: Сесії для обраних: У Кернеса не погодилися з рішенням суду щодо відкритості мерії

 

На переконання авторів заяви, судове рішення створює умови "для вчинення у сесійній залі Харківської міської ради масових заворушень та злочинів, порушень громадського порядку, а також для зриву роботи сесій ради та загрози для життя та здоров’я людей у сесійній залі".

 

"Харківською міською радою, крім апеляційного оскарження судового рішення з приводу його незаконності та необґрунтованості, буде порушено перед органами, що забезпечують додержання норм Конституції та законів України в діяльності суддів, питання щодо персональної відповідальності головуючого судді у справі", – підсумовується в заяві.

 

Як повідомляв Depo.Харків, суд визнав протиправними та нечинними деякі орми регламенту міської ради щодо допуску громадян на сесії.

 

За даними активістів "Харківського антикорупційного центру", які й подавали позов проти мерії, відтепер міськрада не може заборонити громадянам бути присутніми в сесійній залі під час пленарних засідань сесій, не треба подавати заявки щодо присутності на засіданнях за 48 годин або за 18 годин до початку пленарного засідання позачергової сесії тощо.

 

Представники "ХАЦ" подали позов до міськради торік після жовтневої сесії, коли на неї не пустили мітингувальників – працівників тепломереж, яким заборгували зарплату, та підприємців ТЦ "Барабашово", які виступають проти будівництва дороги через ринок.

 

Харківська міськрада оскаржить рішення Харківського окружного адміністративного суду, який скасував деякі норми регламенту міської ради щодо допуску громадян на сесії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"