У Кернеса пояснили, чому відтермінували питання знесення намету Євромайдану

У Харкові виконком міськради дав дозвіл на демонтаж 10 самовільно встановлених об’єктів, однак питання знесення намету Євромайдану на площі Свободи не розглядав

Як передає кореспондент Depo.Харків, засідання виконкому, на якому розглянулося 9 питань, тривало не більше 25 хвилин.

Питання демонтажу самовільно встановлених парканів, металевого гаражу і кількох кіосків доповідав директор департаменту територіального контролю мерії Олексій Калина. Наприкінці доповіді головуючий на виконкомі секретар Харківської міської ради Олександр Новак підкреслив, що серед 10 об’єктів, що будуть знесені, намету Євромайдану на площі Свободи немає.

Після виконкому Калина пояснив журналістам, чому під час засідання міська влада не розглядала питання намету Євромайдану. "Чому сьогодні вказане питання не було винесене а виконавчий комітет? Тому що згідно Конституції України, статті 39, якщо я не помиляюся, кожна особа має право на мирні зібрання та інші агітаційні дії", - підкреслив Калина.

За його словами, до мерії надійшло кілька звернень від харківських активістів. Котрі повідомили про те, що на площі Свободи навпроти будівлі Харківської ОДА, відбувається акція протесту.

"Із урахуванням цього вказане питання вже перейшло до іншої правової площини і, на мій погляд, чому я не доповідав вказане рішення, на погляд керівництва Харківської міськради, вказане питання вже переходить до іншої площини – правила благоустрою на даний час, саме на даний час, не можуть бути застосовані", - підкреслив Калина.

За його словами, сьогодні, 15 квітня, на погоджувальній раді у мерії активістам запропонували перенести акцію протесту на майдан Захисників України, а також мерія звернулася до суду з вимогою обмежити акцію на площі Свободи шляхом заборони використання намету.

Як повідомляв Depo.Харків,  15 травня погоджувальна комісія Харківської міськради прийняла рішення - запропонувати перенести проведення масового заходу з використанням намету з площі Свободи на площу Захисників України. У разі відмови доручити Юридичному департаменту Харківської міської ради у встановлений термін забезпечити підготовку і подачу матеріалу до Харківського окружного адміністративного суду.

Волонтерський пункт харківського Євромайдану залишатиметься на площі Свободи у центрі міста, заявили активісти. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook