У Кернеса під стінами мітингують громадські організації

У Харкові близько 250 осіб проводить мітинг із вимогою навести лад у сфері перевезення пільговиків у громадському транспорті
Depo.
29 липня 2016 13:20
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, учасники заходу зібралися перед головним входом до будівлі Харківської міської ради на площі Конституції.

Люди тримали національні прапори, а також прапори з символікою "Спілки ветеранів АТО".

Серед учасників мітингу було близько 20 осіб у військовій формі та з нагородами. Вони вишикувалися у шеренгу як раз навпроти входу в будівлю.

У Кернеса під стінами мітингують громадські організації - фото 1

За ними вишикувалися більше 200 молодих людей із прапорами. Частина учасників мітингу прибула до мерії на трьох пасажирських автобусах із луганськими номерами.

У Кернеса під стінами мітингують громадські організації - фото 2

У Кернеса під стінами мітингують громадські організації - фото 3

У Кернеса під стінами мітингують громадські організації - фото 4

Мітингувалиники у формі наголосили, що вимагають від міськради владнати проблемне питання пільгового перевезення учасників АТО та інших категорій у громадському транспорті Харкова. Військовослужбовці зауважили, що нерідко в Харкові водії автобусів відмовляють у перевезенні бійцям, які офіційно мають статус учасника бойових дій.

Один із організаторів акції, голова Антикорупційного блоку учасників АТО Антон Сосницький сказав, що в заході, окрім його організації, беруть участь активісти "Спілки ветеранів АТО" та "Всеукраїнського союзу ветеранів АТО".

Сосницький повідомив, що учасники акції протесту вимагають проведення круглого столу за участю міського голови, перевізників, представників громадських організацій учасників АТО та пільгових категорій громадян, керівників контролюючих органів з метою створення прямого діалогу між суспільством, громадянами та владою, а також наполягають на створенні при Харківській міській раді громадської ради, до якої ввійдуть представники громадських організацій з метою прозорого контролю всіх транспортних перевезень Харкова.

"Хотілося, щоб цьому питанню приділили увагу, оскільки всі подальші порушення є наслідком глобальних, корінних проблем, закладених у правових механізмах, що не до кінця регулюють діяльність перевізників. Не здійснюється повний контроль цієї діяльності", - зазначив Сосницький.

У свою чергу заступник Харківського міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов наголосив, що до міськвиконкому було лише два звернення від ветеранів АТО – одне письмове, одне усне. "Проблема в перевезенні перевізниками не лише ветеранів АТО, а взагалі пільгового контингенту існує. Називати чорне білим ніхто не буде. На відміну від багатьох міст у ні під якими приводами не підписуємо, що в нас є обмеження за кількістю цих людей. У Харкові немає обмежень: ані в угодах, ані в документах. Нічого цього немає й не буде, поки не зміниться закон", - сказав він.

Заступник мера наголосив, що дії перевізників намагаються контролювати, вживаються дисциплінарні та фінансові санкції. При цьому Водовозов підкреслив, що з Держбюджету не компенсують витрати на перевезення пільговиків у міському громадському транспорті.

Учасники мітингу передали Водовозову звернення зі своїми вимогами.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків