У Харкові обвинувачений у шпигунстві іранець залишиться за ґратами

Іранський аспірант намагався купити у співробітника ХФТІ державну таємницю
Depo.
2 листопада 2016 16:41
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Харків із посиланням на рішення Київського райсуду Харкова, суд подовжив строк перебування під вартою звинуваченого у шпигунстві іранського аспіранта Національного аерокосмічного університету "Харківський авіаційний інститут" до 27 грудня.

Згідно з даними слідства, громадянин Ірану "збирав інформацію з обмеженим доступом у сфері оборони Збройних сил України, а саме: радіоелектронної боротьби". Цю інформацію аспірант мав намір передати представникам розташованого у Тегерані технологічного університету Шаріф.

Влітку іноземець звернувся до знайомого співробітника Харківського фізико-технічного інституту, який має доступ до державної таємниці, і запропонував йому за винагороду у 5 тис. грн предати йому секретну інформацію.

Першу частину інформації, яка не містила держтаємниці, співробітник ХФТІ передав іноземцю у серпні, після чого була проведена спецоперація за участю цього співробітника. В ході цієї операції іранцю був переданий документ під назвою "Фізичні основи, розробка, створення та використання надпотужних стаціонарних пучково-плазмових шумових та імпульсних високочастотних і надширокосмугових генераторів у радіоелектронній боротьбі і протидії засобам розвідки, звязку та повітряного нападу іноземних держав", виготовлений, відповідно "протоколу виготовлення імітаційного засобу".

Ці відомості іноземець і передав представникам іранського університету "шляхом відеоконференції". А потім ще й доручив своїй співмешканці, "не обізнаній про його злочинні наміри", щоб вона зробила фотокопії.

Після фактичної передачі іранцям цих фотокопій, 31 серпня, підозрюваний був заарештований Службою безпеки України. Суд також наклав арешт на майно іранця - квартиру й нежитлові приміщення.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків