У Харкові звільнили другого суддю одіозної Штепи

Суддя Червонозаводського райсуду Харкова Ірина Прошутя, яка входила до колегії суддів у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, звільнена за порушення присяги
Depo.
29 вересня 2016 18:09
ФОТО: depo.ua
У Харкові звільнили другого суддю одіозної Штепи
У Харкові звільнили другого суддю одіозної Штепи

Як передає Depo.Харків, відповідне рішення сьогодні, 29 вересня, з другого разу ухвалили депутата Верховної Ради України за поданням Вищої ради юстиції.

За звільнення Прошуті під час першого голосування висловилися 225 депутатів. Після цього питання було поставлене на переголосування й набрало 230 голосів.

Як повідомляв Depo.Харків, 4 лютого Вища рада юстиції вирішила "внести подання до Верховної Ради України про звільнення Прошуті Ірини Дмитрівни з посади судді Червонозаводського районного суду міста Харкова у зв’язку з порушенням присяги судді".

У раді юстиції встановили, що за рішенням Прошуті на 15 діб був заарештований активіст харківського Євромайдану, який 19 лютого 2014 року нібито приймав участь у блокуванні академії внутрішніх військ у Харкові, щоб не допустити виїзду курсантів до Києва.

На думку ВРЮ, Прошутя порушила презумпцію невинуватості, відмовившись встановити, що конкретно зробив затриманий, не допитавши свідків, а також розглянувши адміністративну справу в неробочий час суду, що заборонено Кодексом про адміністративні правопорушення.

Довідка Depo.Харків. Прошутя була однією з членів колегії суддів, що розглядає справу екс-мера Слов’янська Донецької області Нелі Штепи, яку обвинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

31 січня 2016 року Порошенко підписав наказ про звільнення судді Червонозаводського районного суду Харкова Дениса Чудовського, який головував у складі колегії суддів, яка слухає справу Штепи. Зараз головує у колегії суддя з Макіївки Віктор Єжов.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків