У Харкові зрівняли з землею садибу, де жили музи Єсеніна та Маяковського (ФОТО)

У Харкові знесли старовинну садибу, де свого часу проживали сестри Марія та Зінаїда Синякови - музи Василя Єрмілова, Бориса Пастернака, Сергія Єсеніна та Володимира Маяковського

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив харківський історик Андрій Парамонов, передає Depo.Харків.

За його даними, садиба була розташована у провулку Микитинському, 22. Зараз, судячи з опублікованої фотографії, замість будинку – лише купа каміння.

Знесли старовинну садибу у понеділок, 11 червня, пише "KHARKIV Tоday".

Як розповів Парамонов, документи на внесення садиби в список пам'ятників архітектури подали ще в 2012 році.

"Садиба - це муніципальна власність. Якщо цю територію місто продало комусь під забудову, то думаю, що люди просто поспішали", - сказав він.

За даними видання, у грудні 2012 року міськрада продала будинок приватній компанії - ТОВ "НВО ПОЛІТЕРМ", в графі "Чи є будівля пам'ятником архітектури", була позначка - "немає".

У Харківському науково-методичному центрі охорони культурної спадщини повідомили, що садиба не була пам'ятником історії.

Довідка Depo.Харків. В родині купця Михайла Синякова було п'ятеро доньок. Найвідоміша з них, Марія Синякова, була художницею. Друга сестра - Зінаїда Синякова-Мамонова – була піаністкою.

П'ятеро сестер Синякових волею долі були музами видатних літераторів початку ХХ століття, серед яких Василь Єрмілов, Борис Пастернак, Сергій Єсенін, Велимір Хлєбніков, Володимир Маяковський.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook