ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харкові зрівняли з землею садибу, де жили музи Єсеніна та Маяковського (ФОТО)

У Харкові знесли старовинну садибу, де свого часу проживали сестри Марія та Зінаїда Синякови - музи Василя Єрмілова, Бориса Пастернака, Сергія Єсеніна та Володимира Маяковського

Depo.
12 червня 2018 13:31
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив харківський історик Андрій Парамонов, передає Depo.Харків.

За його даними, садиба була розташована у провулку Микитинському, 22. Зараз, судячи з опублікованої фотографії, замість будинку – лише купа каміння.

Знесли старовинну садибу у понеділок, 11 червня, пише "KHARKIV Tоday".

Як розповів Парамонов, документи на внесення садиби в список пам'ятників архітектури подали ще в 2012 році.

"Садиба - це муніципальна власність. Якщо цю територію місто продало комусь під забудову, то думаю, що люди просто поспішали", - сказав він.

За даними видання, у грудні 2012 року міськрада продала будинок приватній компанії - ТОВ "НВО ПОЛІТЕРМ", в графі "Чи є будівля пам'ятником архітектури", була позначка - "немає".

У Харківському науково-методичному центрі охорони культурної спадщини повідомили, що садиба не була пам'ятником історії.

Довідка Depo.Харків. В родині купця Михайла Синякова було п'ятеро доньок. Найвідоміша з них, Марія Синякова, була художницею. Друга сестра - Зінаїда Синякова-Мамонова – була піаністкою.

П'ятеро сестер Синякових волею долі були музами видатних літераторів початку ХХ століття, серед яких Василь Єрмілов, Борис Пастернак, Сергій Єсенін, Велимір Хлєбніков, Володимир Маяковський.

Більше новин Харкова читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook