У Харкові журналісти розкрили схему виводу грошей із КП "Жовтневе трамвайне депо"

У Харкові комунальне депо заплатить 17 млн грн за ремонт трамваїв "прокладці", а роботу виконає інше комунальне депо
Depo.
10 листопада 2016 10:38
ФОТО: depo.ua
У Харкові журналісти розкрили схему виводу грошей із КП "Жовтневе трамвайне депо"
У Харкові журналісти розкрили схему виводу грошей із КП "Жовтневе трамвайне депо"

Як передає Depo.Харків із посиланням на "Харківський антикорупційний центр", про це стало відомо зі звіту про укладання договору та проведення аукціону, який розміщений на порталі системи електронних закупівель "Прозорро".

За відомостями виданням, КП "Жовтневе трамвайне депо" уклало угоду з ТОВ "Технології Електротранспорту" на капітальний ремонт трамваїв вартістю 17 млн грн. За ці кошти підрядник має виконати капітальний ремонт трамвайних вагонів Tatra типу Т-3М.

Планується зробити заміну кузову, кабелів та проводів, відновити гумове покриття на даху, внутрішнє облицювання пасажирського салону та відділення водія необхідно відновити, декоративні профілі повинні замінюватись на нові, кузов капітально відремонтованого вагона повинен фарбуватись акриловими емалями. Необхідно забезпечити стійкість лакофарбового покриття на строк не менш 5 років, конструкція кузова повинна мати теплову ізоляцію тощо. Вартість ремонту одного вагону складе 1,76 млн грн.

Цікаво що КП "Трамвай" Дніпродзержинської міськради за результатами тендеру замовило ТОВ "Технології електротранспорту" капітальний ремонт трамваїв по ціні 1,24 млн грн, тобто на півмільйона гривень дешевше, ніж харків’яни.

У документації до торгів вказано, що ТОВ "Технології Електротранспорту" не має необхідної кількості працівників та техніки для виконання цього підряду, а роботи буде виконувати КП "Салтівське трамвайне депо".

Тобто роботи буде виконувати фактично інше КП, а кошти підуть на рахунки "прокладки".

Єдиним конкурентом на торгах було ВРМ МКП "Дніпропетровський електротранспорт" із вищою на 0,5% ціною.

Харківська фірма "Технології електротранспорту" зареєстрована в лютому на Павла Авєр’янова з села Михайлівка Первомайського р-ну Харківської обл. Людина з такими ПІБ керує ТОВ "Ефективне землеробство" Наталії Дорош і Володимира Капустіна.

Директором підрядника є Павло Ковтуненко. Особа з такими ПІБ володіє ТОВ "Проект ТК" з Анатолієм Заболотним і ТОВ "Віал-Сіко" з Віктором Манжосом.

У Соціальних мережах Ковтуненко вказує, що працює саме у компанії "Віал".

Манжосу належить один із найбільших гравців на рекламному ринку України – ТОВ "Віал-Медіа". Там його партнерами є Володимир Деркач і Яна Макарець, дружина Максима Макарця, радника мера Харкова Геннадія Кернеса. Також він очолював Департамент територіального контролю Харківської міськради.

Керує "Віал-Медіа" Антон Яцкевич – брат Сергія Яцкевича, відомого як начальник відділу самоврядного контролю за використанням земель Департаменту територіального контролю Харківської міськради (нині прізвище видалено з сайту міськради).

Однаковий телефон та адресу реєстрації з "Віал-Медіа" має ТОВ "РА "Макс" Яни Макарець. Вона з Манжосом також є співвласниками ТОВ "Безпека та розвиток", яким раніше керував сам Максим Макарець.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків