У Харкові затвердили концепцію облаштування велодоріжок

Концепція передбачає також створення муніціпального прокату велосипедів та об'єктів інфраструктури для велосипедистів
Depo.
26 жовтня 2016 12:58
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, Харківська міська рада на сесії сьогодні, 26 жовтня затвердила Концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури у місті.

Документ передбачає розробку схеми велосипедних маршрутів на території міста, враховуючи європейські нормативи, досвід інших міст та пропозиції велосипедистів. Він визначає необхідність врахування будівництва об'єктів велосипедної інфраструктури при розробці містобудівної документації, можливість інтеграції велосипедного транспорту з об'єктами громадського транспорту у місті. В рамках концепції передбачено впровадження системи муніципального прокату велосипедів та розробка схеми розміщення станцій прокату. Концепція встановлює необхідність врахування облаштування велосипедних доріжок та стоянок при підготовці містобудівних умов на будівництво вулично-дорідної мережі, житлових та громадських об'єктів.

"Беручи до уваги досвід європейських міст, створення аналогічних інфраструктур розраховано на 5-10 років", - сказано у документі.

Як повідомила у виступі на сесії заступник міського голови з питань містобудування, архітектури та земельних відносин Тетяна Овіннікова, прийняття концепції стало першим кроком у реалізації проекту.

"Ми розраховуємо, що нам вдасться створити велосипедну дорожню мережу по всій території міста. Таким чином, велосипеди можна буде використовувати не тільки для прогулянок і занять спортом, але і для того, щоб без проблем діставатися на роботу. Передбачається розвиток велосипедної схеми з урахуванням велообслуговування, парковок, прокату тощо. Ухвалення концепції - це лише перший крок. Профільний департамент розробить відповідну програму, і буде передбачено фінансування для реалізації цього проекту", - наголосила Овіннікова.

Мер Харкова Геннадій Кернес нагадав, що міська влада в цьому році зробила першу велодоріжку в бік П'ятихаток, і вона користується великою популярністю.

"Наступний проект реалізуємо в Саржиному яру. Там буде зроблено кільце: ми з'єднаємо доріжки разом, і буде траса з великою дистанцією, де можна проводити змагання", - сказав Кернес. За його словами, також розглядається можливість створення розмітки для велосипедного руху на проспекті Гагаріна та на Московському проспекті.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків