У Харкові засудили грабіжників з "Холодної Гори"

У Харківській області прокуратура домоглася суворішого покарання грабіжнику, до якого суд безпідставно застосував пом'якшуючу статтю
Depo.
22 червня 2016 17:04
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, про це розповів керівник місцевої прокуратури Катерина Шевцова.

За її даними, взимку 2014 року поблизу ст. метро "Холодна Гора" зловмисник разом з напарником напав на перехожого. Вони побили жертву та відібрали мобільний телефон. Суд першої інстанції визнав їх обох винними у вчиненні грабежу за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 186 КК України).

Його напарника, 29-річного харків'янина, засуджено до 4 років позбавлення волі.

В той же час, 27-річному зловмиснику було присуджено покарання менше, ніж передбачає мінімальна санкція статті - 2 роки позбавлення волі.

Суд застосував ст. 69 КК України, яка передбачає низку обставин за яких можна пом'якшувати покарання, однак жодних пом'якшуючих обставин прокуратурою не встановлено, тому цей вирок прокуратура оскаржила.

Апеляційна інстанція, погодившись з позицією прокурора, присудила злодію суворіше покарання - 4 роки позбавлення волі.

"До обвинувачених у травні минулого року застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою - тобто з цього часу вони знаходилися у слідчому ізоляторі. Враховуючи положення закону, яким внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо зарахування строку попереднього ув'язнення у строк покарання із перерахунку день за два, грабіжник, який отримав занадто м'який вирок, міг би вийти на волю", - зазначила Шевцова.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків