У Харкові засудили авторитета, якого "ображало" спілкування з наглядачами

Харківський суд визнав семиразово судимого чоловіка винним у злісній непокорі адміністрації колонії
Depo.
17 жовтня 2016 13:32
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, відповідне рішення Дзержинського райсуду Харкова від 5 жовтня розміщене в Єдиному реєстрі судових рішень України.

Підозрюваний – уродженець Сумської області, який має сім судимостей. Чоловіка обвинувачували за ст. 391 Кримінального кодексу України (злісна непокора вимогам адміністрації установи виконання покарань).

На момент суду чоловік відбував покарання в Олексіївській колонії в Харкові.

Суд встановив, що з 2014 року в колонії підозрюваний мав 32 дисциплінарних стягнення за порушення режиму відбуття покарання (1 раз поміщався до карцеру, 9 раз поміщався у дисциплінарний ізолятор, 2 рази поміщався до приміщення камерного типу, має 8 суворих доган та 10 доган).

12 вересня 2016 року працівники колонії закликали засудженого почати прибирання в камері, де він утримався.

"У свою чергу, засуджений демонстративно, в категоричній формі, відкрито, вживаючи жаргонні слова, відмовився від виконання законної вимоги начальника відділення виконати обов'язки чергового по камері, а саме провести вологе прибирання камери ПКТ №3. Причину свого порушення пояснив тим, що він вважає, що прибирання повинні робити за нього інші засуджені та прибирання приміщення принижує його людську гідність", - йдеться в матеріалах суду.

На попередження про те, що, з огляду на відбування дисциплінарного покарання в колонії, відмова від прибирання буде тягнути кримінальну відповідальність, засуджений заявив, що "правові наслідки відмови від виконання законних вимог представників адміністрації виправної установи його не хвилюють, що взагалі виконання законних вимог представників адміністрації принижує його людську гідність, що він і в майбутньому не має наміру їх виконувати".

На суді обвинувачений свою вину визнав і уклав відповідну угоду з прокурором.

Таким чином, суд визнав чоловіка винним і призначив покарання у виді одного року позбавлення волі. До цього строку була приєднана частина невідбутого покарання у виді 1 місяця.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків