ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харкові забудовники хотіли "кинути" клієнтів на 125 мільйонів гривень

У Харківській області посадовці розробили схему умисного доведення до банкрутства підприємства – забудовника
Depo.
17 червня 2016 09:59
ФОТО: depo.ua
У Харкові забудовники хотіли "кинути" клієнтів на 125 мільйонів гривень
У Харкові забудовники хотіли "кинути" клієнтів на 125 мільйонів гривень

Як розповіли кореспонденту Depo.Харків у прес-службі ГУ ДФСУ в Харківській області, схему викрили податківці.

Зловмисники, намагаючись уникнути виконання фінансових зобов'язань перед кредиторами, передали на баланс підконтрольного підприємства активи і зобов'язання на суму близько 200 мільйонів гривень і після переказу коштів заявили про самоліквідацію.

"Згідно з текстом угод - забудовник в особі директора та майбутні мешканці новобудов уклали договір про спільну участь у будівництві, за що останні передавали кошти. Підприємство повинно було здійснити будівництво ряду житлових будинків в Харкові і передати учасникам у власність квартири та приміщення. При цьому зобов'язання, взяті на себе забудовником за термінами введення об'єктів в експлуатацію, неодноразово порушувалися. Як показала проведена перевірка, загальна сума вимог кредиторів до забудовника становить понад 124,6 мільйона гривень, а сума переданих активів і зобов'язань склала майже 200 мільйонів", - розповіли в облуправлінні.

Податківці підкреслили, що, згідно з чинним законодавством, заміна боржника неможлива в односторонньому порядку, при цьому велика частина кредиторів відмовилася підписувати договори про переведення зобов'язань, таким чином, вартість майна, переданого підконтрольному підприємству, виявилася набагато вище ніж вартість зобов'язань, які залишилися у забудовника. Після переказу коштів забудовник оголосив про самоліквідацію, бажаючи просто припинити діяльність підприємства. При цьому в порушення чинного законодавства кредитори не були повідомлені про це.

"Такі дії свідчать про намір зловмисників не тільки не виконати ті зобов'язання, за якими ними були отримані вельми значні суми, але і припинити діяльність компанії, не повертаючи грошових коштів вкладникам", - зазначили в облуправлінні.

В результаті проведених п'яти обшуків в офісах і квартирах учасників схеми виявили та вилучили 36 печаток, дев’ять штампів, 132,6 тисячі гривень, комп'ютерну техніку, документи офшорних компаній, чорнові записи, а також автомат Калашникова і бойову гранату Ф-1.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ст. 219 (доведення до банкрутства) Кримінального кодексу України.

У Харкові забудовники хотіли "кинути" клієнтів на 125 мільйонів гривень  - фото 1

У Харкові забудовники хотіли "кинути" клієнтів на 125 мільйонів гривень  - фото 2

У Харкові забудовники хотіли "кинути" клієнтів на 125 мільйонів гривень  - фото 3

У Харкові забудовники хотіли "кинути" клієнтів на 125 мільйонів гривень  - фото 4

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків