У Харкові юридична академія відсудила у колишньої аспірантки з двома дітьми 55 тис. грн

Харківський суд змусив колишню аспірантку юридичної академії імені Ярослава Мудрого заплатити 55 тис. грн за навчання в аспірантурі

Depo.
21 березня 2017 12:59
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Апеляційного суду Харківської області від 7 березня.

Суд розглянув апеляційну скаргу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого до колишньої аспіранти, відрахованої через невиконання індивідуального плану роботи, з вимогою стягнути вартість навчання в аспірантурі – 55 тис. грн.

Суд встановив, що 10 червня 2016 року Балаклійський районний суду Харківської області виніс рішення стягнути цю суму, однак 25 липня 2016 року той же суд скасував своє рішення після перегляду справи за новими обставинами – розгляд справи без аспірантки, а також її перебування на стаціонарі районної лікарні.

Згідно матеріалів суду навчання аспірантка проходила на денній формі за державним замовленням за спеціальністю цивільне право і цивільний процес, сімейне право, міжнародне приватне право (кафедра цивільного права №2). Однак після вступу до аспірантури на 8 років пішла в декретну відпустку (з 2006 по 2014 роки). Суд встановив, що жінка мала приступити до навчання 28 лютого 2014 року, однак не зробила цього без поважних причин до 27 червня 2014 року. Тому її відрахували з аспірантури 27 червня 2016 року за невиконання робочого плану.

Апеляційний суд зауважив, що в довідці про звернення до лікаря не вказано, який період тривало лікування. Крім того, зазначив, що інформація про лікування не є виявленою, оскільки була відома під час засідання суду першої інстанції.

Вивчивши докази, суд задовольнив апеляцію юридичної академії та стягнув із колишньої аспіранти 55 тис. грн вартості навчання в аспірантурі. Крім того, жінка має заплатити більше 3 тис. грн судового збору.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків