У Харкові встановлять пам'ятну дошку Пілсудському

Також буде увічнена пам'ять загиблого в АТО військовослужбовця Андрія Новака та артистки Віри Харитонової
Depo.
21 жовтня 2016 09:11
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у пресс-службі Харківської міськради, рішення встановити меморіальні дошки видатним харків'янам було прийнято вчора, 20 жовтня, на засіданні міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища.

Так, на будівлі школи №102 встановлять меморіальну дошку колишньому учневі школи, військовослужбовцю Андрію Новаку, який загинув в зоні антитерористичної операції. На будинку по вул. Волонтерській, 56 з'явиться меморіальна дошка заслуженій артистці України, яка виконувала провідні партії в Харківському академічному театрі музкомедії Вірі Харитоновій. На будівлі по вул. Університетській, де розташовувалася перша будівля Харківського імператорського університету (зараз в цій будівлі - Українська державна інженерно-педагогічна академія), встановлять меморіальну дошку польському державному діячеві Юзефу Пілсудському, який в кінці 1880-х років навчався в Харкові на лікаря. Як підкреслив у ході засідання перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, цим рішенням міська влада підтримала ініціативу Генерального консульства Республіки Польща.

Крім того, рішенням комісії на меморіальних плитах братських могил в селищах Жихор і Кулиничі в списки внесуть імена ще кількох загиблих солдат.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків