ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харкові встановлять меморіальну дошку вченому-фізику з європейським ім'ям

Меморіальну дошку вченому Іллі Залюбовському встановлять на головному корпусі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна
Depo.
15 червня 2016 16:04
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі Харківської міськради, таке рішення було прийнято сьогодні, 15 червня, на засіданні виконавчого комітету міськради.

Видатний фізик-ядерник, член-кореспондент НАН України, двічі лауреат Державної премії України Ілля Іванович Залюбовський (15.06.1929 - 21.02.2013) працював у виші з 1963 по 2013 рік.

На рахунку вченого десятки відкриттів і досягнень найвищого рівня, співавторство першого в СРСР підручника з ядерної фізики. Професор був удостоєний багатьох нагород і премій за заслуги в галузі науки і технології, а також за розвиток освіти в Україні. Близько 40 його учнів стали кандидатами і 14 - докторами наук.

Ілля Залюбовський - автор близько 400 наукових робіт з ядерної фізики, радіаційної акустиці, ядерної спектроскопії, фізиці космічних променів, радіаційної фізики твердого тіла. Він зробив великий внесок в експериментальну фізику, його дослідження зі взаємодії прискорених частинок використовувалися при створенні новітніх прискорювачів.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків