У Харкові встановили пам'ятник торговці насінням (ФОТО)

У Харкові нова скульптура з'явилася біля входу до Центрального ринку

Як передає Depo.Харків із посиланням на "Медіапорт", відлита з бронзи композиція важить близько тонни.

Автор роботи скульптор Сейфаддін Гурбанов говорить, що давно мріяв зробити "незвичайний пам'ятник з приколом".

"Намалював ескіз, його керівництво Центрального ринку затвердило. Я спочатку подумав, що це жарт. Найчастіше у нас в місті ставлять пам'ятники вченим, акторам, артистам. Смішних композицій без політики майже немає", - розповідає Гурбанов.

На початку роботи над композицією позували різні жінки, розповідає скульптор. Передати колорит торговки не виходило. Тоді він поїхав в пошуках підходящого образу на Салтівку.

"Там, де "Круглий" ринок, побачив жінку, яка торгувала антикваріатом. Підійшов, познайомилися. Вона мені розповіла, що її тут всі звуть "Люда СРСР" і що одного разу вона вже позувала художнику. Приходила в майстерню сім днів і позувала по чотири години", - каже Гурбанов.

Над композицією, яка важить близько тонни, скульптор працював приблизно два місяці.

Практично всі елементи пам'ятника відлиті з бронзи. Вартість скульптурної композиції Гурбанов не називає, але уточнює: на матеріали пішло близько 300 тис. грн. За словами скульптора, цю суму "оплатили його друзі".

Серед робіт скульптора Гурбанова в Харкові - бронзова фігура Олександра Невського на проспекті Академіка Павлова, монумент архітектора Бекетова перед університетом будівництва і архітектури, пам'ятник "Перша вчителька" перед університетом ім. Г. Сковороди та інші.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківському СІЗО арештант замаскував пакет коноплі під гороховий суп.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook