У Харкові вшанували пам'ять жертв Катинського злочину

Харків'яни поклали квіти до могил жертв тоталітаризму в Лісопарку

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської облради, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у церемонії покладання квітів на Меморіалі жертв тоталітаризму в Харкові.

Також покладання квітів та екуменічну молитву за офіцерів Війська Польського, розстріляних НКВС у квітні 1940 року та за членів польської делегації на чолі з Президентом Республіки Польща Лехом Качинським, загиблим у авіакатастрофі біля Смоленська, відвідав Генеральний Консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський разом із представниками української та польської громадськості, духівництвом.

Довідка Depo.Харків. Катинський розстріл - узагальнена назва воєнного злочину, масової страти польських громадян, здійсненої органами НКВС СРСР за цілком секретним наказом партійно-державного керівництва СРСР (рішення Політбюро ЦК ВКП (б) від 5 березня та 5 квітня 1940 року) одночасно у декількох місцях - головним чином у Катинському лісі (поблизу села Катинь Смоленської області), в тюрмі міста Калінін (нині Твер) та Харкові - навесні 1940 року.

Як свідчать виявлені в 1990 і 1992 роках документи, розстріли проводилися за рішенням особливої Трійки НКВС СРСР відповідно до постанови Політбюро ЦК ВКП(б) від 5 березня 1940 року.

Відповідно до висновків німецької комісії і міжнародних комісій 1943 року, розстріли й поховання проводилися органами НКВС в Катинському лісі як у 1940 році, так і раніше - в 1920-1930-х роках.

Ці висновки були підтверджені у 1990-2004 роках. Головною військовою прокуратурою РФ, що констатувала винесення "трійкою НКВС" смертних вироків 14542 польським військовополоненим.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook