У Харкові "Відродження" на сесії облради ініціює розгляд питання про отруєння сурогатом

Під час наступної сесії Харківської облради для інформування населення буде ініційовано розгляд питання про масові отруєння алкоголем в регіоні
Depo.
28 вересня 2016 12:03
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в заяві фракції "Відродження" щодо масового отруєння сурогатним алкоголем на Харківщині, що оприлюднена на сайті Харківської обласної ради.

Фракція партії "Відродження" в Харківській обласній раді висловила занепокоєння з приводу великої кількості смертельних випадків через отруєння алкоголем у регіоні.

"Кількість людей, які звертаються за медичною допомогою, збільшується, як і, на превеликий жаль, зростає кількість жертв отруєння. На сьогоднішній день від отруєння сурогатним алкоголем померли вже 23 особи, а десятки жителів області було шпиталізовано. Такого кричущого випадку масового отруєння алкоголем на Харківщині на було за роки незалежності України", - йдеться в заяві.

Депутати фракції "Відродження" висловили щирі співчуття рідним та близьким постраждалих і закликали всіх жителів Харківської області бути обережними й утриматися від покупки та вживання продукції невідомого походження, низької якості.

"Ми також вимагаємо від відповідальних за розслідування структур якомога швидше та ретельніше провести слідчі дії щодо випадків отруєння контрафактним алкоголем в області та вилучити смертоносне зілля з торгівельного обігу, знайти та передати в руки правосуддя його виробників. Ми звертаємось до усіх державних органів, які здійснюють контроль та відповідають за якість харчових товарів в регіоні, вжити всіх заходів, щоб така трагедія більше не повторилася", - підкреслили автори заяви.

З метою надання громадськості вичерпної інформації про результати перевірок та розслідування фракція "Відродження" ініціює розгляд питання на наступному пленарному засіданні Харківської обласної ради.

"Ми також звернулися до засобів масової інформації - телебачення і радіо - і розмістили інформаційні ролики з попередженням про покупку та тяжкі наслідки вживання сурогатного алкоголю", - наголошується в заяві.

Як повідомляв Depo.Харків, досудове розслідування проводиться за фактом незаконного виготовлення товарів з недоброякісної сировини, що призвело до отруєння людей (ч. 3 ст. 204 КК України).

На даний час зафіксовано 18 летальних випадків у чотирьох районах області (Вовчанський, Харківський, Ізюмський, Борівський). Ще 22 мешканці цих районів перебувають у лікарнях. Водночас, за даними Харківської ОДА, загинуло від алкоголю в області 23 людини.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків