Нові деталі справи про диверсію в Балаклії: Перед вибухами на склади відрядили ВСП

Харківський суд задовольнив клопотання слідчих у справі про диверсію на арсеналі щодо доступу до документів і комп'ютерів Військової служби правопорядку

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського райсуду Харкові від 31 березня 2017 року.

Суд розглянув клопотання слідчого про надання дозволу на тимчасовий доступ до комп'ютерної техніки і документів Військової служби правопорядку Збройних Сил України (умовне найменування – військова частина А-0880) з місцем дислокації в Києві, які можуть бути доказами у кримінальному провадженні.

Згідно матеріалів ухвали, під час досудового слідства встановлено, що на військовий арсенал у Балаклії з 21 по 24 березня були відряджені 18 військовослужбовців з числа військової частини А-2176 ВСП "Сармат" для захисту важливих об'єктів військового значення від диверсійних та терористичних посягань.

Слідчий встановив, що керівні документи, котрими встановлено порядок несення служби та виконання бойового (навчального) завдання, а також плани схеми, маршрути, порядок взаємодії та інші документи, що мають суттєве значення для розслідування диверсії на арсеналі, знаходяться у володінні Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України, якому підпорядковується військова частина А-2176.

"Слідчий суддя, вислухавши думку слідчого, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказана речі та документи перебувають у володінні командування Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у вказаних речах та документах, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених речей та документів", - йдеться в ухвалі.

Таким чином, суд ухвалив клопотання слідчого задовольнити та дозволив правоохоронцям право тимчасового доступу до документів та комп'ютерної техніки, що перебувають у володінні командування Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України. Зокрема, до бойових і навчальних наказів і розпоряджень, відомості про проведення рекогносцировки, план навчань, тактичні завдання на проведення навчань в районі дислокації військової частини А1352, списки посадових осіб, які мали були бути задіяні в проведенні навчань тощо.

Водночас, у харківському Регіональному медіа-центрі Міноборони України кореспондентові Depo.Харків повідомили, що на території балаклійського арсеналу 21-22 березня проходили навчальні збори командирів військових частин центрального ракетно-артилерійського озброєння. У Міноборони підкреслили, що збори мали навчально-методичний характер, під час них піднімалися питання забезпечення, життєдіяльності військових частин. Ніяка техніка не використовувалася.

Як повідомляв Depo.Харків, уночі 23 березня у Балаклії внаслідок загоряння відбулася детонація військового арсеналу. Через небезпеку для життя з Балаклії та дев'яти прилеглих сіл евакуювали близько 20 тисяч людей. Внаслідок вибухів загинула одна людина, ще близько п'яти отримали поранення. 24 березня військові заявили, що пожежа на арсеналі ліквідована.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook