У Харкові тюремникам загрожує 8 років в’язниці: тримали людину в ДІЗО

У Харкові прокуратура розслідує справу тюремників, які півтора місяці не випускали засудженого з ізолятору
Depo.
21 вересня 2016 09:48
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області, Харківська місцева прокуратура №6 розпочала кримінальне провадження за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронних органів (ч. 2 ст. 365 КК України).

За інформацією керівника місцевої прокуратури Андрія Яковлева, 56-річний засуджений, який відбував покарання в одному із виправних центрів Харківщини, повідомив, що пенітенціарії близько 1,5 місяця безпідставно тримали його в дисциплінарному ізоляторі (ДІЗО).

Чоловік розповів, що, перебуваючи в установі, він звернувся до адміністрації закладу з проханням перевести його до ДІЗО для забезпечення особистої безпеки. Провівши там понад місяць, попросив випустити його з ізолятору. Тюремники не відреагували.

"Загалом він передав 14 письмових звернень до адміністрації закладу та прокуратури. Листи не були передані адресатам. Жодне з них навіть не було належним чином зареєстроване, викладені факти - не перевірені, не прийнято рішень відповідно до чинного законодавства та інше. Ні переведення з ДІЗО, ні побачення з адвокатом чоловік так і не дочекався. Як наслідок, близько півтора місяця засуджений незаконно перебував у ізоляторі виправного центру", - зазначив Яковлев.

Повідомити про незаконні дії з боку тюремників чоловік зміг тільки після переведення його до іншого виправного закладу. Наразі досудове розслідування триває.

Максимальна санкція статті передбачає 8 років позбавлення волі.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків