У Харкові судитимуть податківця, який вигадав злочин та знайшов "винного"

Майор податкової, щоб "підтягнути показники", вигадав правопорушення та знайшов "свідків" і навіть "винного"

Про це кореспонденту Depo.Харків повідомили у прокуратурі Харківської області.

Повідомляється, що в березні 37-річний слідчий одного з відділів ГУ ДФС в області здійснював розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного виготовлення підакцизних товарів, зокрема алкогольних напоїв. Однак, як з'ясувалося, правопорушення було вигаданим, а обвинувачуваний виконував свою роль за гонорар. Податківець таким чином "підвищував показники".

Яз зазначили в прокуратурі, слідчий умисно склав завідомо неправдиві офіційні документи, серед яких протокол огляду місця події, протоколи допитів свідків, а також обставини вчинення кримінального правопорушення, ніби встановлені досудовим розслідуванням під час проведення слідчих дій. Всю цю "доказову базу" разом з іншими матеріалами провадження правоохоронець надав на погодження до прокуратури. Навіть привів із собою пенсіонера-жебрака, який "грав" роль обвинувачуваного, придбавши йому у комісійному магазині, відповідний одяг.

Наразі податківцю оголошена підозра за фактом складання завідомо неправдивих офіційних документів та закінченого замаху на притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднаного зі штучним створенням доказів (ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 372 КК України). Йому загрожує до 10 років тюрми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook