У Харкові суддя одіозного антимайданівця "Топаза" подав у відставку

Суддя Київського райсуду Харкова Сергій Діденко, який слухає справ активіста Антимайдану Ігната Кромського ("Топаз"), подав у відставку
Depo.
14 вересня 2016 17:38
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків із посиланням на офіційний сайт Вищої ради юстиції, 5 вересня відбулося засідання секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад.

Згідно прийнятих рішень, через поданням заяви про відставку секція рекомендувала Вищій раді юстиції внести подання до Верховної Ради України про звільнення 73 суддів, у тому числі Сергія Діденка, який у Київському райсуді Харкова слухав справу "Топаза".

Як повідомляв Depo.Харків, Ігнат Кромськой, відомий під прізвиськом "Топаз", був затриманий в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом захоплення 1 березня 2014 року будівлі Харківської ОДА.

29 березня 2014 року суд обрав йому міру запобіжного заходу в вигляді цілодобового домашнього арешту. 7 квітня Кромськой, зрізавши браслет, втік. У квітні його затримали співробітники СБУ, однак 12 вересня Київський райсуд змінив міру запобіжного заходу для Кромського на особисте зобов’язання.

3 жовтня до Київського райсуду Харкова повторно направлений обвинувальний акт стосовно Кромського.

6 листопада через те, що Кромськой не з’явився до органів слідства, суд дав дозвіл на його затримання та примусове доставлення до суду для обрання міри запобіжного заходу. Але до цього часу Кромськой не був затриманий і судові засідання не відбувались.

17 грудня з’явилася інформація про його затримання на кордоні при спробі втечі до Росії.

21 січня 2015 р. Київський районний суд Харкова повернув до прокуратури обвинувальний акт у справі Кромського оскільки прокуратура не виконала ст. 290 КПК України щодо ознайомлення сторін кримінального провадження з матеріалами справи

Довідка Depo.Харків. Кромськой підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 294 (участь у масових безладах, що супроводжувалися погромами, підпалами та знищенням майна), ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України) Кримінального кодексу України.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків