У Харкові стратегічний наукоцентр позбавили права займатися секретною діяльністю

Директора Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" оштрафували за порушення законодавства про охорону держтаємниці

Про це йдеться в постанові Орджонікідзевського районного суду Харкова від 6 лютого, передає Depo.Харків.

Суд розглянув адміністративний матеріал ч. 1 ст. 212-2 КУпАП (порушення законодавства про охорону державної таємниці), складений на генерального директора Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут".

Згідно рішення суду, директор допустив низку порушень законодавства, зокрема: незважаючи на призначення начальника режимно-секретного відділу (РСВ) "ХФТІ", не видав наказу; не погодив із СБУ кандидатуру фактичного керівника РСВ, сам керівник не обізнаний із законодавством про державну таємницю; в установі, якою керує чоловік, відсутні списки осіб, котрі допущені до бібліотеки секретних видань та науково-технічної документації; експертна комісія з питань таємниць ННЦ "ХФТІ" здійснює свою роботу без участі начальника РСВ тощо.

"За результатами проведеної перевірки наявності умов, необхідних для провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, комісія прийшла до висновку, що в установі відсутні умови для провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, та дія спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, зупинена", - йдеться в рішенні.

Вивчивши докази, суд визнав винним директора "ХФТІ" та призначив йому штраф у розмірі 510 грн.

Як повідомляв Depo.Харків, У Харкові "захисника інформації" військкомату судили за порушення законів про держтаємницю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #суд