У Харкові скасували повернення землі, відведеної за "кооперативною" схемою

У Харкові апеляційний господарський суд скасував рішення про повернення громаді земельної ділянки, відведеної за "кооперативною" схемою
Depo.
19 жовтня 2016 10:36
ФОТО: depo.ua
У Харкові скасували повернення землі, відведеної за "кооперативною" схемою
У Харкові скасували повернення землі, відведеної за "кооперативною" схемою

Про це повідомляє Depo.Харків із посиланням на "Харківський антикорупційний центр".

За відомостями активістів, вчора, 18 жовтня, Харківський апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції про повернення у власність територіальної громади земельних ділянок, безкоштовно розданих харківською міськрадою.

"Це було перше в Україні позитивне рішення суду про повернення земельної ділянки, яким було задоволено позов саме громадської організації. Про законність рішення та його абсолютну необхідність для судової практики ми вже писали. Однак, на жаль, апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу міськради і скасував рішення господарського суду", - йдеться в повідомленні.

В антикорупційному центрі зазначили, що за два дні - 17, 18 жовтня - це вже трете рішення, яке апеляційний суд прийняв на користь Харківської міськради.

"Як бачимо, проведені Генпрокуратурою 15 вересня гучні обшуки, які стосувалися саме безкоштовної роздачі землі саме за "кооперативною" схемою, будь-яких наслідків поки не мають. Міськрада продовжує відстоювати право на свій розсуд безкоштовно роздавати землю харків’ян. Єдиним виключенням поки є те, що вчора судді, відмовляючи у нашому позові, однак вирішили підстрахуватися та направити до Генпрокуратури окреме звернення про перевірку викладених нами фактів. Сьогодні (18 жовтня – ред.) колегія суддів не зробила і цього. Тому за цими позовам ми будемо продовжувати судову баталію у касаційній інстанції", - зазначили активісти.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові 15 вересня правоохоронці провели обшуки у приміщенні міської ради та готелю "Національ", де мешкає Кернес. За словами генпрокурора Юрія Луценка, обшуки відбувалися у зв'язку з кримінальною справою відносно організації схеми з розкрадання 654 га землі Харкова на суму 4 млрд грн.

На сьогодні Харківський міський голова Геннадій Кернес не має статусу підозрюваного у справі про схему розкрадання землі в місті.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків