У Харкові розповіли, що слідство має на лідера "Оплоту" Жиліна

Стосовно лідера організації "Оплот" Євгена Жиліна з Харкова досі відкриті кримінальні провадження
Depo.
21 вересня 2016 13:29
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила кореспондентові Depo.Харків прес-секретар прокуратури Харківської області Віта Дубовик.

За її відомостями на цей час стосовно Жиліна відкриті два кримінальні провадження. Служба безпеки України розслідує злочини, передбачені ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 1,2 ст. 258-5 (фінансування тероризму) Кримінального кодексу України. Розслідування цього кримінального провадження зупинене через розшук Жиліна.

Під час слідства було встановлено, що голова "Оплоту" закликав до порушення суверенітету України, здійснював пропаганду війни або насилля, робив публічні заклики до вчинення терористичного акту для повалення чинної влади, через мережу конвертаційних центрів фінансував терористичні угрупування.

Дубовик додала, що друге кримінальне провадження розслідують слідчі Державної фіскальної служби України. Це провадження відкрито за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 205 (організація злочинної групи, фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України. В рамках цього кримінального провадження 23 червня 2015 року Жиліну заочно було повідомлено про підозру.

Як повідомляв Depo.Харків, 19 вересня у підмосковному ресторані "Вітерець" невідомий застрелив Жиліна.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків