У Харкові псевдо-екологи намагаються перевіряти коксовий завод, - дирекція

"Харківський коксовий завод" намагаються перевіряти через приватну лабораторію, яка не надала відповідних документів
Depo.
12 вересня 2016 18:00
ФОТО: depo.ua
У Харкові псевдо-екологи намагаються перевіряти коксовий завод, - дирекція
У Харкові псевдо-екологи намагаються перевіряти коксовий завод, - дирекція

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це заявив заступник головного інженера з охорони навколишнього середовища, начальник Відділу охорони навколишнього середовища "Харківського коксового заводу" ("ХКЗ") Сергій Єгоров.

За його словами, безпрецедентна перевірка "ХКЗ", яка триватиме 15 робочих днів, розпочалася сьогодні, 12 вересня. Єгоров наголосив, що до перевірки додатково залучили представників невідомого приватного підприємства.

"Коли ми почали з’ясовувати, хто ці люди, виявилося, що частина – робітники Державної екологічної інспекції, які за статусом мають право перевірки підприємства, кілька працівників Департаменту екології та охорони навколишнього середовища, які не мають права на перевірку підприємства (в їхні функції входить підготовка та видача дозвільної документації, розгляд технічних проектів тощо), і невідомо ким запрошене приватне підприємство ТОВ "Укрндікомунпроект", із лабораторією, з якою ми ніколи не зустрічались. Вони чомусь вирішили зробити хімічний аналіз проб у себе в лабораторії", - зазначив Єгоров.

Він підкреслив, що приватники не надали документації, що прилади, якими вони хочуть робити забори проб, належним чином відкалібровані та сертифіковані. Через це представники приватного підприємства сьогодні не будуть допущені до робіт. Єгоров акцентував, що "Харківський коксовий завод" робить перевірки стану екології регулярно й залучає для цього виключно державні організації.

"Ці всі роботи, інвентаризація джерел (забруднення – ред.), у нас робить Український хімічний інститут – державна організація. Ми у цьому питанні працюємо тільки з державними організаціями, з приватними ми не працюємо", - сказав Єгоров.

Він висловив сумнів, що представники приватного підприємства, які не змогли надати документів на свої прилади, планували робити об’єктивну перевірку екологічної безпеки на підприємстві. "Я 30 років пропрацював, такого грубого "наїзду" я не бачив. Я вважаю, що це замовна перевірка, яка будь-яким шляхом хоче виявити бодай щось. Це замовна рейдерська екологічна атака на підприємство: знайти бодай щось, поставити це на чолі й вже далі діяти через суди", - сказав представник "Харківського коксового заводу".

Єгоров наголосив, що завод відкритий до будь-яких перевірок із боку інстанцій, які мають на це дозвіл. 

"Перевірка екологічною інспекцією була за дозволом міністра екології у липні. Вони не змогли виявити порушення, забруднення навколишнього середовища. У липні тільки ця перевірка закінчилася. Вони хочуть перевірити ті джерела, які вже перевіряли. Тоді порушень вони не виявили. І буквально минулого тижня закінчилася перевірка органами нової санстанції міста. Теж акт без зауважень. Тепер знову перевірка. Гаразд, але скільки можна перевіряти. Це негативно впливає на робочий процес. В нас контракти, ми повинні вчасно здавати продукцію. Сторонні люди заважають виробничому процесу", - підкреслив Єгоров.

Голова комісії, яка прибула на завод для перевірки стану довкілля, Діана Мухіна відмовилася говорити журналістам, чому представники приватного підприємства, яке залучене до перевірки, не мають належних документів на це. "Я не можу сказати, що ми організували ті моменти, які мені потрібні. Буде час, я розкажу всі питання. Поки я нічого коментувати не буду", - сказала вона, додавши, що строки перевірки переноситися не будуть.

За присутності журналістів працівники екологічної лабораторії "ХКЗ", яка сертифікована державними органами, перевірили основне джерело забруднення – димову трубу коксових батарей. Перевірка електронним приладом відбулася на рівень двоокису сірки, окису азоту та оксиду вуглецю. "У даному випадку перевищень немає ані по азоту, ані за сіркою, ані за рівнем СО", - наголосив заступник начальника відділу з охорони навколишнього середовища "ХКЗ" Юрій Торяник.

За його словами, подібні вимірювання на підприємстві відбуваються принаймні раз на місяць за погодженим із Держекоінспекцією планом-графіком.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків