У Харкові пропонують декомунізувати День міста: Чому святкування мають відбуватися 28 серпня

Перенесення святкування Дня Харкова дозволить уникнути накладання міських і загальнодержавних свят

У Харкові пропонують декомунізувати День…

Про це йдеться в заяві консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви, передає Depo.Харків.

У єпархії УАПЦ наголошують, що ще за часів радянського режиму в Україні започаткувалася традиція відзначення Дня міста. У європейській християнській традиції було заведено відзначати як День міста храмове свято центрального міського собору. Але в країні панівного атеїзму релігійні традиції відкидалися. Тому з огляду на культивований після Другої світової війни міф про "радянського воїна-визволителя" Днем міста було визнано дату остаточного переходу Харкова з-під нацистської окупації під контроль сталінської Росії – 23 серпня 1943 року.

"Проголошення незалежності України й поступове подолання атавістичної радянської міфології ставить під сумнів доречність визнання Днем міста дати зміни одного тоталітарного режиму на інший. Тим більше, що указом президента Леоніда Кучми 2004 р. 23 серпня було визнане Днем державного прапора, а наступного дня, 24 серпня, відзначається найбільше національне свято – День незалежності України. День Харкова в цьому контексті перетворюється на посткомуністичну альтернативу новим національним святам", - зауважують в єпархії.

Консисторія Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви виступає з ініціативою перенесення Дня міста Харкова на 28 серпня, коли відзначається свято Успення Пресвятої Богородиці – найбільше річне свято небесної покровительки України, храмове свято найдавнішого в місті Успенського собору, який до його закриття більшовиками 1930 року був кафедральним.

"Це дозволить уникнути непотрібного змагання регіональних і загальнонаціональних заходів, звільнить від інерції радянських міфів та створить гарну нагоду до плекання історичної пам'яті харків'ян, нагадуючи про архітектурні й духовні традиції столиці Слобідської України, гідно завершуючи час літнього відпочинку", - наголошується в заяві.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові повалили пам'ятник кривавому радянському маршалу.

Довідка Depo.Харків. Вважається, що Харків заснований 1654 року (хоч перші згадки про так звани "Харківське городище датуються деякими дослідниками другою половиною 16 століття). Точна дата заснування поселення невідома, тому День міста відзначається 23 серпня – у день звільнення міста від німецько-фашистських окупантів.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme