У Харкові прокуратура судиться за елітну землю, видану по "кооперативній схемі"

Депутати передали у власність кооперативу ділянку землі поблизу стадіону "Динамо"
Depo.
21 жовтня 2016 14:12
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури області, Харківська місцева прокуратура №1 направила до господарського суду позов з вимогою визнати незаконним рішення міськради про виділення одному з обслуговуючих кооперативів ділянку землі в центрі міста та скасувати державну реєстрацію на неї.

За відомосями керівника місцевої прокуратури Катерини Шевцової, у 2013 році депутати міськради безоплатно передали у власність кооперативу 0,09 га землі поблизу стадіону "Динамо" під будівництво та обслуговування житлового будинку.

"Власниками землі, нормативна вартість якої становить майже 230 тис. грн. (ринкова – у кілька разів вища), стали троє людей – члени так званого ЖБК. Причому ніхто з них не перебував на квартирному обліку і не потребував поліпшення житлових умов, як того вимагає чинне законодавство. Крім того, на час отримання землі у власність, на ділянці вже була нерухомість, придбана на підставі цивільної угоди псевдоЖБК у попереднього користувача землі. І це лише підтверджує незаконність отримання землі на таких умовах", - зазначила Шевцова.

Прокуратура звернулася до суду з вимогою поновити права територіальної громади на цю землю та в подальшому отримати дохід до бюджету від її продажу.

Як повідомляв Depo.Харків, 15 вересня, у Харкові СБУ та ГПУ проводили обшуки у представників міської влади. За словами генпрокурора Юрія Луценка, обшуки пов’язані з земельними оборудками в Харкові.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків