У Харкові проект пам’ятника героям АТО буде доопрацьовано, - ЗМІ

Харківський монумент героям АТО встановлять за позабюджетні кошти
Depo.
17 листопада 2016 20:16
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків із посиланням на "Справжню варту", про це сьогодні, 17 листопада, під час прес-конференції заявили бійці та учасники громадських організацій, які брали участь в проекті розробки пам’ятника.

"На загальних зборах громадських організацій, учасників АТО з Харківщини було прийняте спільне рішення про початок процесу розробки та встановлення пам’ятника героям АТО  в місті Харкові, – зачитав заяву голова ГО "Союз ветеранів АТО" Олександр Сергієв, – у нашому досить складному регіоні, прикордонному з Росією і зоною проведення АТО, є гостра нагальна необхідність наочного вшанування подвигу тих, хто в буремні, вирішальні часи став на захист свободи та незалежності".

За його словами, під час будівництва пам’ятника ініціатори принципово не будуть залучати бюджетні кошти. Його мають встановити за рахунок благодійних внесків та допомоги благодійників. Також Сергієв заявив, що "деякі політично заангажовані особистості", нехтуючи вже наявною роботою та переховуючись за спинами матерів та вдів загиблих, почали "виконувати замовлення своїх кураторів" та розхитувати єдність серед ветеранів.

"Вже пройшов рік, – зазначив голова Харківського обласного округу ГО "Всеукраїнський Союз ветеранів АТО" Олександр Захарченко, – але до цього процесу ніхто не втручався. Декілька громадських організацій займалися конкурсом з встановлення цього пам’ятника. Але в останній момент восени 2016 року, коли конкурс вже пройшов, виявилось, що є зацікавлені люди, які також хотіли би взяти участь. На кожному кроці Спілка ветеранів АТО запрошувала всіх охочих взяти у ньому участь. Але з’явилося незгодні. Журналісти це дуже швидко розтиражували. А одна з організацій написала листа до облради з проханням продовжити конкурс. Але у людей була можливість взяти участь".

"Навіщо втручатися, якщо вони все продумали і провели конкурс? В Харкові є багато місць, де також можна поставити пам’ятника, – заявив учасник АТО Олег Березовський. Він підкреслив, що не розуміє, навіщо було втручатися вже в пророблену роботу.

Водночас, учасники прес-конференції зазначили, що проект пам’ятника буде допрацьований. Передбачені зміни, завдяки яким пам’ятник буде виконаний в більш патріотичної у та українському дусі. Голова ГО "Всеукраїнське об’єднання родичів зниклих безвісти і загиблих захисників України" Олексій Антипов також додав, що на цю тему ще будуть проводитися дискусії. Він висловив сподівання, що таким чином вдасться прийти до спільної думки та зберегти єдність.

Як повідомляв Depo.Харків, пам’ятник героям АТО мають встановити на площі Захисників України. Проект з його створення стартував восени 2015 року за ініціативи організацій учасників АТО. Восени цього року був оголошений конкурс на кращий проект пам’ятника, переможцем якого став скульптор Олександр Рідний.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків