ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харкові працівники ХТЗ пікетують силовиків

Працівники Харківського тракторного заводу пікетують обласне управління Служби безпеки України
Depo.
16 червня 2016 10:52
ФОТО: depo.ua
У Харкові працівники ХТЗ пікетують силовиків
У Харкові працівники ХТЗ пікетують силовиків

Як передає кореспондент Depo.Харків, близько 250 працівників ХТЗ зібралися навпроти головного входу до Управління СБУ в Харківській області на вулиці Мироносицькій.

Люди тримають національні прапори, плакати з написами: "Руки геть від ХТЗ", "Завод знищують. Влада мовчатиме", "Капля, руки геть від ХТЗ", а також скандують "Разблокируйте счета", "Руки прочь от ХТЗ", "Капля, выходи".

Учасники пікету зібрали більше 100 підписів під петицією з вимогою розблокувати рахунки ХТЗ та перестати зривати робочий план підприємства. Представники ХТЗ вимагають слідчого СБУ Владислава Каплю припинити кримінальне провадження, в рамках якого оголошений в розшук гендиректор ХТЗ та блокується робота заводу.

Петицію учасники заходу планують передати керівництву Управління СБУ в Харківській області.

Працівники поліції перекрили для руху транспорту частину вулиці Мироносицької, де проходить пікет.

У Харкові працівники ХТЗ пікетують силовиків  - фото 2

Довідка Depo.Харків. Призначений у березні 2016 року новий генеральний директор підприємства, за вказівкою російських власників "ХТЗ" провів підготовку до демонтажу для подальшого вивезення до Росії обладнання ливарних цехів. До переправлення за кордон була підготовлена й технічна та конструкторська документація на продукцію заводу.

Директор готувався також звільнити з підприємства майже третину усіх працівників. Процент спеціалістів, які задіяні у реальному виробництві складав майже 50%. Менеджментом був виданий відповідний наказ та затверджено новий штатний розклад.

Реалізація цих планів призвела б до повного припинення діяльності "Харківського тракторного заводу", на якому планувалося розміщення замовлення Міністерства оборони України.

Після втручання СБ України було накладено арешт на майно і рахунки заводу, завдяки чому вдалося запобігти втраті виробничого обладнання та унікальної конструкторської документації та попередити звільнення майже тисячі кваліфікованих працівників підприємства.

Генеральному директору підприємства повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ст. 113 Кримінального кодексу України та оголошено його у розшук.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків