У Харкові пікетують консульство Польщі: протестують проти заборони абортів

Учасники пікету вимагають не забороняти аборти в Польщі
Depo.
3 жовтня 2016 16:51
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, учасники пікету зібралися біля будівлі Генерального консульства Республіки Польща в Харкові на вулиці Алчевських.

Близько 20 учасників пікету, як жінок так і чоловіків, скандують "Мое тело – мое дело", "Права не дают, права берут", а також тримають плакати з написами "Делайте аборты, не рожайте депутатов", "Не за аборт, а за выбор", "Быть женщиной – значит бороться", "Нет патриархату" тощо.

Учасники пікету висловлюють солідарність із польськими пікетувальниками, котрі після прийняття відповідного законопроекту польським сеймом у першому читанні, протестують проти заборони абортів.

Активісти наголошують, що ухвалена заборона на аборти принижує жінок і порушує їхні громадянські права.

У Харкові пікетують консульство Польщі: протестують проти заборони абортів - фото 1

У Харкові пікетують консульство Польщі: протестують проти заборони абортів - фото 2

У Харкові пікетують консульство Польщі: протестують проти заборони абортів - фото 3

У Харкові пікетують консульство Польщі: протестують проти заборони абортів - фото 4

Довідка Depo.Харків. Польський парламент ухвалив у першому читанні законопроект, який передбачає повну заборону абортів без жодних винятків і встановлює кримінальну відповідальність для кожного, хто причетний до аборту.

До 23 вересня на розгляді депутатів перебували два законопроекти від різних ініціативних груп. Законопроект ініціативи "Врятуємо жінок!", який передбачав більш ліберальний підхід до абортів (дозволити переривання вагітності до 12 тижнів і відсутність кримінальної відповідальності), було відхилено у першому читанні.

У минулу п'ятницю депутати ухвалили у першому читанні законопроект, який запропонувала ініціативна група "Стоп абортам!" (цей законопроект передбачає абсолютну заборону абортів і запровадження кримінальної відповідальності як для вагітної жінки, яка вирішує перервати вагітність, так і для лікарів, які роблять аборт).

Також було ухвалене рішення про те, що подальший розгляд законопроекту буде проходити у комітеті справедливості та з прав людини.

Ухвалений у першому читанні законопроект передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 місяців до 5 років (від відповідальності жінки звільняються у тому випадку, якщо смерть плоду сталася з вини матері, або неумисне) і абсолютну заборону на переривання вагітності незалежно від можливих наслідків.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків