У Харкові підозрюваний у теракті поскаржився на диктатора Піночета (ФОТО)

У Харкові підозрюваний у скоєнні теракту біля Палацу спорту, який не має вищої освіти, згадав і про "правовий нігілізм" суддів, і про мільйони покалічених доль чілійців
Depo.
9 листопада 2016 18:58
ФОТО: depo.ua
У Харкові підозрюваний у теракті поскаржився на диктатора Піночета (ФОТО)
У Харкові підозрюваний у теракті поскаржився на диктатора Піночета (ФОТО)

Як передає кореспондент Depo.Харків, сьогодні, 9 листопада, під час засідання Фрунзенського райсуду Харкова у справі про теракт біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року один із підозрюваних зачитав своє клопотання про скасування міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Підсудний зазначив, що він перебуває під вартою з "перспективою решту життя провести за ґратами виключно в силу своїх політичних поглядів".

"З моменти приходу до вдали європатріотів розмах переслідувань з політичних мотивів в України досяг рівня чілійського диктатора Августо Піночета. Будучи ставлеником США, Піночет був ярим поборником славнозвісної американської мрії, заради якої він знищив у 80-х роках ХХ ст. сотні тисяч чілійців й мільйонам зламав долі. Україна, перебуваючи сьогодні під американським зовнішнім управлінням, повторює шлях країн, у яких влада була захоплена проамериканськими терористами", - наголосив підозрюваний.

Він зазначив, що обшуки за місцем мешкання проводилися незаконно, вибухівка була підкинута, а також заявив про катування та психологічний тиск.

"Колегія суддів у свою чергу автоматом продовжує строк утримання під вартою мене, Башликова й Тітюцького, використовуючи неконкретні докази про тяжкість і резонансність злочину, до якого ані я, ані мої товариші стосунку не мають. На лице яскраво виражений правовий нігілізм!", - сказав підозрюваний.

"Наступний етап розвитку нової української демократії – розстріли й таблички з номерами. Справа незабутнього американського диктатора Августо Піночета живе й процвітає у самостійній (сказав українською мовою, хоч уся промова була російською – ред.) Україні", - сказав підсудний та висловив вимогу звільнити з-під варти усіх підсудних і припинити кримінальне провадження.

У свою чергу представник держобвинувачення Володимир Лимар наголосив, що заява підсудного про політичні репресії необґрунтована. "Політичні репресії, він вважає, полягають у тому, щоб карати за скоєні злочини, адже у прокуратури достатньо доказів для підтвердження його вини", - сказав прокурор.

"Воно (клопотання – ред.) більше розраховане не на юридичну (дію - ред.), а більше на те, щоб висловити їх ставлення до народу України. Ви чули заяву, які фрази вони використовують при цьому, образи, я вважаю, у бік українського народу. Сьогоднішнє їхнє клопотання більше для власного піару, начебто вони "жертви" політичних репресій", - сказав у коментарі журналістам Лимар.

Він висловив переконання, що клопотання для підозрюваного написали юристи. "Явно, писав не хтось із членів обвинувачених, а писав якийсь юрист, писав знову ж з урахування їхньої позиції під час судового розгляду, тому що на досудовому слідстві вони визнавали вину, під час судового – вони вже кажуть, що вони є жертвами політичних репресій. Це нова їхня тактика, що вони є жертвами режиму, до цього вони мовчали", - наголосив Лимар.

Водночас, представник потерпілих, адвокат Олег Головков у коментарі Depo.Харків зауважив, що підозрюваний, який зачитував клопотання, не має вищої освіти.

"У нього вищої освіти немає. Мінімум виш має бути, щоб написати подібний текст. А текст дуже хороший, добре написаний. Однак у ньому стирчать вуха того, хто писав. Писали або в Росії, або харківська адвокатура. Я не виключаю, що харківська адвокатура. А в нього (підсудного – ред.) середньотехнічна світа, тобто технікум або училище", - сказав Головков.

У Харкові підозрюваний у теракті поскаржився на диктатора Піночета (ФОТО) - фото 1

Фото: архів Depo.Харків. Підозрюваний праворуч (Володимир Д.) показує кореспонденту середній палець

Як повідомляв Depo.Харків, сьогодні, 9 листопада, підозрювані у скоєнні теракту біля Палацу спорту 22 лютого 2015 року заявили клопотання про скасування для них тримання під вартою, а також клопотання про слухання справи у закритому режимі. Суд не задовольнив обидва клопотання. За відомостями прокуратури, адвокат одного з підозрюваних Олександр Шадрін зірвав призначення підсудним міри запобіжного заходу, покинувши без пояснень судову залу. Наступне засідання призначене на 11:30 середи, 16 листопада.

Довідка Depo.Харків. 22 лютого 2015 року в Харкові під час траурної ходи, присвяченої пам'яті героїв Небесної сотні та загиблим на Донеччині, біля Палацу спорту на проспекті Петра Григоренка (тоді – проспект Маршала Жукова) стався теракт, внаслідок якого загинули четверо людей та дев'ятеро отримали поранення.

Чотири дні потому СБУ заявила про затримання за підозрою у скоєнні теракту трьох чоловіків. Згідно до офіційного повідомлення Фрунзенського райсуду, підозрювані - Володимир Дворніков, Віктор Тетюцький та Сергій Башликов. За даними силовиків, чоловіків завербували російські спецслужби, вони проходили підготовку в Бєлгороді, а за вчинення теракту повинні були отримати 10 тисяч доларів.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків